Відкрита інтерактивна онлайн-лекція на тему: «Технології soft skills».

26 жовтня 2022 року відбулася відкрита інтерактивна онлайн-лекція на тему: «Технології soft skills». Лектор – Варгата Оксана Валеріївна, кандидат  педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету. У лекції взяли участь магістранти заочної та денної форм навчання спеціальностей 053 «Психологія» та 035 «Філологія. Українська мова та література». На початку лекції доц. Оксана Варгата визначила актуальність теми лекції, зумовленої сучасними реаліями та викликами суспільству, що ставить високі вимоги до професій соціономічного типу. На реальному ринку праці необхідні не тільки професійні, але й особисті якості фахівців у соціономічній сфері.

«Soft skills» на практиці розглядають як універсальні, мобільні, надпрофесійні компетенції. На сьогоднішній день фахівцю соціономічних спеціальностей недостатньо мати лише диплом про вищу освіту, адже реальний ринок праці потребує гнучких, креативних, різнопланових фахівців, які  володіють універсальними навичками та уміють швидко адаптуватися до нових умов праці.

Лектор поділилася власними напрацюваннями та розкрила сучасні освітні моделі до визначення сутності поняття «soft skills»; соціально-психологічних особливостей «soft skills»; різні типи і класифікації «soft skills»; структурні компоненти «soft skills», зокрема: комунікативна компетентність, емоційна компетентність, креативна компетентність, лідерська компетентність, командна робота та часова компетентність.

У ході лекції магістрантка спеціальності 053 «Психологія» Вікторія Апухтіна представила практичний елемент лекції щодо розвитку «soft skills», зокрема: емоційного інтелекту, лідерських якостей, здатності до критичного, креативного мислення та стресостійкості.

Отже, для представників професій соціономічного типу успішне оволодіння навичками «soft skills» – об’єктивна вимога сучасного ринку праці, тож розвиток і запровадження відповідних технологій у навчальному процесі ЗВО є перспективним напрямом якісної підготовки майбутніх фахівців.

Оксана ВАРГАТА,
доцент кафедри психології та педагогіки
Інна ЦАРАЛУНГА,
завідувач кафедри української філології