Молодь – це не тільки майбутнє України, а й наша сучасність, яка несе в собі дух нового. Актуальними, зокрема, є питання мовної стійкості сучасної молоді як вагомого чинника збереження вірності рідній мові. На сьогодні основу мовної стійкості визначають: зростання авторитету української мови, усвідомлення внутрішньої потреби спілкуватися й пізнавати світ засобами рідної мови, заперечення мовного відступництва у будь-яких його проявах, прагнення позбутися монополії суржику, турбота про високу культуру спілкування.
Проблеми формування мовної стійкості сучасної молоді проаналізувала заступниця директора з виховної роботи Державного навчального закладу «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», магістрантка спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Хмельницького національного університету Ольхова Лілія Ігорівна.
10 листопада 2021 року гостя взяла участь у проведенні лекції з курсу «Основи етно- та соціолінгвістики» у групі ФУМм-21 (викладач – к. філол. н., доц. Гавриш М. М).
Досвідчена педагогиня поділилася секретами організації студентської роботи у Вищому професійному училищі №11, зокрема, у гуртку «Медіакультура», у радіорубці «Завжди разом» та в редакції газети «Час молоді». Стейкхолдерка наголосила на важливій місії викладача української мови і літератури у вдосконаленні культури мовлення та спілкування студентів у соціальних мережах, залученні молоді до ефективного створення якісного українськомовного контенту.
Щиро дякуємо Лілії Ігорівні за участь у лекції, за професійні настанови та поради щодо взаємодії викладача з учнями/студентами в позаурочний час з метою виховання та формування мовної стійкості.
Сподіваємося і на подальше продовження співпраці!