ВІДВІДАННЯ ВІДКРИТОЇ ЛЕКЦІЇ З УКРАЇНСЬКОЇ ОНОМАСТИКИ

28 жовтня 2024 року об 11.00 год. в рамках наукового семінару відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України відбулася відкрита лекція Святослава Олексійовича Вербича, доктора філологічних наук, провідного наукового співробітника відділу історії української мови та ономастики Інституту української мови НАН України, Голови Української ономастичної комісії, на тему «Власні назви в сучасному українськомовному просторі: функціонування, дослідження, кодифікація».

Лекція зібрала чималу аудиторію – понад 80 слухачів із Києва, Житомира, Львова, Умані та інших міст України, а також зі Словаччини. Хмельницький національний університет представляли викладачі В. В. Денисюк, О. А. Жвава, Н. М. Торчинська, М. М. Торчинськи та студенти, які вивчають вибіркові дисципліни «Топоніми Поділля» або «Українська ономастика».

Лектор розповів про специфіку власних назв як мовних одиниць, особливості їх кодифікації, дослідження онімів у різних аспектах, для чого схарактеризував значну кількість наукової літератури, виданої в Україні.

Серед таких праць належним чином було оцінено і «Словник власних географічних назв Хмельницької області», авторами якого є викладачі ХНУ Н. М. Торчинська і М. М. Торчинський.

Приємно, що серед студентів спеціальностей «Філологія» та «Середня освіта» були й ті, що готують з ономастики курсові (наприклад, Анастасія Дзядзя, «Чоловічі особові імена: походження, функціонування, особливості вивчення у закладах середньої і вищої освіти»; Аліна Островська, «Власні назви у позакласній роботі: можливості, специфіка використання»; Олена Коржук, «Пелагоніми у структурі українського ономастикону») та дипломні (Вікторія Киселиця, «Власні назви космічних обʼєктів: структура, словотвір, семантика») роботи.

Крім того, за дві теми, пов’язані з історією вивчення власних назв, присутнім на лекції студентам будуть виставлені в електронний журнал оцінки (звичайно, з дотриманням відповідної процедури).

Безперечно, користь від таких зустрічей молодих науковців із кращими вченими України незаперечна, тому надіємося на продовження такої їхньої співпраці.

Інформація кафедри української філології