ЛЕКЦІЯ ДЛЯ НІМЕЦЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ

30 жовтня 2024 року в рамках курсу «Власні назви на перетині часів та культур» українсько-німецького проєкту «Ukraine Digital» за співпраці Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Гіссенського університету імені Юстуса Лібіха доктором філологічних наук, професором кафедри української філології Хмельницького національного університету Михайлом Торчинським була прочитана лекція.

Спочатку куратори проєкту Юлія Колісник та Олена Кадочнікова представили викладача і німецьких та українських студентів (для перших був організований синхронний переклад).

Михайло Торчинський розповів про здобутки Хмельницького ономастичного центру, такі, наприклад, як проведення ХV Всеукраїнської ономастичної конференції (2013 р.), захисти однієї докторської і шести кандидатських дисертацій, здійснення 477 публікацій, серед яких – чотири монографії, словник, посібник, бібліографічний довідник, три томи матеріалів ономастичної конференції тощо, а потім поетапно, за онімними полями, секторами і сегментами, – про чисельність власних назв в українській мові. За словами студентів, ніхто з них не думав, що кількість найменувань космічних об’єктів становить 40 000, топонімів – 371 500, власних назв колективів людей – 1 372 000, матеріальних предметів – 2 006 000, живих обʼєктів – майже 210 000 000, а нематеріальних – 736 670 000. Загалом же чисельність власних назв перевищує 950 000 000 одиниць.

А потім були відповіді на запитання, яких слухачі поставили досить багато, зокрема і про хмельницькі оніми, адже серед студентів виявилися й наші земляки, які запропонували досить цікаві форми майбутньої співпраці.

Інформація кафедри української філології