Виїзне заняття у Хмельницькому обласному літературному музеї

5 листопада 2024 року студенти першого курсу гуманітарно-педагогічного факультету, які здобувають вищу освіту за  спеціальностями 014 Середня освіта (ОПП Середня освіта (Українська мова і література)) та 035 Філологія (ОПП Філологія. Українська мова та література) відвідали Хмельницький обласний літературний музей у межах вивчення дисципліни «Сучасний літературний процес».

Під час зустрічі студенти ознайомилися з експозицією, розміщеною у 3 залі закладу, що присвячена літературному процесу Подільського краю.

Василь Горбатюк, директор музею, український письменник, член Національної спілки письменників України (від 1984 р.), відповідальний секретар (2000—2006 рр.), а згодом голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (з 2010 по 2017 рр.) з болем і водночас із захопленням та натхненням розповів про важливі, ключові події нашого минуло, про долі наших письменників-земляків тощо.

Огляд цього часового відрізку здійснено задля того, щоб студенти зрозуміли, що сучасний літературний процес – частина великої історії нашого народу у літературних творах, які є синтезом політичної думки, соціального становища українців та творчих пошуків авторів. Крім того, сьогоднішня війна в країні – це своєрідне продовження багатовікових утисків українського народу Московією.

Друга частина заняття-зустрічі була присвячена творчості самого Василь Горбатюк. Письменник продемонстрував студентам публікації останніх десятиліть: «Кручі», «Ще настане ваша пора», «Вигнані з раю», «З-під трави забуття» та інші, згадав про «перші проби пера», про історичну та краєзнавчу роботу, про активні пошуки та опрацювання архівних матеріалів тощо. Автор поділився особливостями процесу написання книги: від задуму і аж до публікації. Крім того, останнім часом Василь Іванович опановує і нові вершини як сценарист, режисер та актор документального кіно.

На завершення зустрічі студенти поставили низку запитань автору, щоб дізнатися, де він черпає натхнення, як виникає задум твору, коли наступає момент усвідомлення необхідності популяризації власної творчості, як його ж твори на нього впливають та інші. Письменник радо ділився своїм досвідом та поцікавився, чи немає серед студентів творців, запросивши їх до студії молодих талантів.

Щиро дякуємо колективу Хмельницького обласного літературного музею за теплий прийом, змістовну, інформативну та емоційну зустріч. Бажаємо Василю Івановичу натхнення, невичерпної творчої енергії, всеукраїнського та світового визнання та слава! Миру нам усім і швидкої перемоги!!!

Доцент кафедри української філології
Любов ОЛІЙНИК