АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ СЕРЕД УКРАЇНСЬКИХ ФІЛОЛОГІВ

Уже протягом кількох років в навчальному процесі на кафедрі української філології активно використовується платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Це, зокрема, стосується і викладання навчальної дисципліни «Методологія та організація науково-педагогічної діяльності», яка як обов’язкова пропонується магістрантам-першокурсникам спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література». Вагомий обсяг цього онлайн-курсу (кількість годин – 60, тобто 2 кредити ЄКТС) дозволяє ознайомити слухачів із сутністю поняття «академічна доброчесність», учить дотримуватися її стандартів у навчальній діяльності, аналізувати основні порушення цих стандартів у науковій діяльності й характеризувати особливості перевірки наукових робіт на дотримання їхніми авторами наявних вимог.

Традиційно сертифікати отримали як студентки денної форми навчання (Баліцька Діана, Гладка Дарина, Толюк Анна, Чепель Дар’я), так і заочної (Заєць Наталія). Написавши відповідні заяви на ім’я завідувача кафедри української філології Анатолія Янчишина й отримавши від нього дозвіл, викладач курсу «Методологія та організація науково-педагогічних досліджень» Михайло Торчинський в електронному журналі поставив оцінки за цю тему як різновид неформальної освіти, а як підсумок – і залік із цієї дисципліни.

Для бакалаврів спеціальностей «Середня освіта. Українська мова і література» та «Філологія. Українська мова та література» кафедра української філології пропонує навчальну дисципліну «Теорія і практика філологічних (науково-філологічних) досліджень», основне завдання якої – підготувати студентів до написання курсових робіт, наукових статей, участі в конференціях, тому знання стандартів академічної доброчесності їм теж вкрай потрібні. Цьогоріч сертифікати онлайн-курсів Prometheus отримали третьокурсниці Витак Світлана, Дзядзя Анастасія, Коржук Олена, Корчинська Яна, Луцишин Анастасія, Марущак Анжеліка, Островська Аліна, Подзерей Наталія, Редько Дарина, Срюбко Аліна, Сторожук Діана і Трофименко Марія.

Упевнені, що отримані студентками сертифікати допомогли викладачеві ознайомити слухачів як із теоретичними знаннями, пов’язаними з підготовкою наукових робіт, так і з практичними уміннями враховувати вимоги академічної доброчесності в навчальній і науковій діяльності.

Інформація кафедри української філології