26 квітня 2024 року викладачі ХНУ (Михайло Торчинський, доктор філологічних наук, професор кафедри української філології і Наталія Торчинська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології) на запрошення кафедри української мови Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського для студентів і викладачів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха прочитали лекцію «Судова лінгвістика: сутність, типологія, особливості експертних досліджень».
Серед слухачів були і здобувачі освіти Хмельницького національного університету за ОПП «Філологія. Українська мова і література» та ОПП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська».
У сучасних умовах розвитку суспільства і водночас у період нових викликів існує питання працевлаштування випускників-філологів. І ось поряд із широким переліком різних варіантів, де можна себе реалізувати як фахівця, відкривається ще один – судовий експерт зі спеціальності «семантико-текстуальні дослідження». Саме на особливостях цього напряму роботи і зупинилися викладачі, розкриваючи зміст питань лекції.
Важливий акцент лектори зробили на перспективі вивчення різних галузей лінгвістики, зокрема й у напрямку судової та кримінальної лінгвістики, та використанні таких знань у процесі майбутнього працевлаштування випускників-філологів.
Слухачі взяли активну участь в обговоренні. Зокрема, питання стосувалися як змісту почутого на лекції, так і перспективи навчання й набуття нових компетентностей.
Загалом, варто зауважити, гостьові лекції – це важливий складник сучасного навчально-виховного процесу, цікавий освітній формат, який став можливим завдяки різним формам дистанційного навчання. Такий формат дозволяє обмінюватися і знаннями, і досвідом, і новими підходами до викладання й розуміння тієї чи іншої теми, і новими ідеями.
Інформація
кафедри української філології
та кафедри слов’янської філології