Гостьова лекція в Житомирському державному університеті

Запланована на 15 листопада 2023 року гостьова лекція «Українська мова: проблемні питання історії» нарешті відбулася 15 грудня. Спектр проблем, що торкаються історії української мови та її вивчення у вишах України, виявився дуже завеликим для однієї лекції, яка тривала 1 годину і 40 хвилин. Свідченням важливості задекларованої теми стало й те, що, крім студентів і викладачів (і не тільки філологів!) Житомирського вишу, долучилися колеги з Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, та ін.

Мова є основною ознакою ідентичности нації. Саме тому незрозумілою є позиція держави, яка через різні колегіальні органи намагається звести вивчення історичного стрижня української мови до нуля. Василь Денисюк коментарі до всіх явищ спрямовував крізь призму шкільної програми, наводив нонсенси шкільних підручників, що стосуються словотвору, дієприкметника, займенника, які без знання історії української мови пояснити учням не можна.

Галина Гримашевич, завідувачка кафедри української мови та методики її навчання Житомирського державного університету, висловила сподівання на відновлення колись традиційного історико-діалектологічного семінару. Дякуємо ЗСУ за можливість готувати освічену націю.