Гостьові лекції корифеїв вітчизняного літературознавства

Гостьові лекції як вид діяльності сприяють налагодженню співробітництва між закладами вищої освіти України, розвитку внутрішньої академічної мобільності учасників навчального процесу.

8 грудня 2021 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Філологія. Українська мова та література» у ході вивчення навчального курсу «Теорія літератури та літературної критики» була проведена гостьова лекція на тему «Літературознавчі наукові школи ХІХ ст.». Запрошеним лектором став Михайло Іванович Гнатюк, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, освітні програми якого також передбачають підготовку магістрів-філологів з української мови та літератури.

До уваги студентів були представлені основні літературні школи, концепції їхнього розвитку та функціонування, а також простежені проекції на сучасний літературний процес.

З вітальним словом до всіх учасників зустрічі звернулася завідувач кафедри української філології, д. філол. наук, проф. Царалунга І. Б., яка наголосила, що співпраця нашого університету із Львівським національним університетом імені Івана Франка вже є гарною традицією. Гарант освітньої програми «Філологія. Українська мова та література» другого (магістерського) рівня, д. філол. наук, проф. Торчинський М. М. відзначив, що дисципліна «Теорія літератури» є важливою складовою фахової підготовки майбутніх філологів.

Модератором зустрічі виступила доцент кафедри української філології Хмельницького національного університету, канд. філол. наук Приймак І. В.

Щиро дякуємо шановному колезі за яскраву лекцію та багаторічну співпрацю!