Кафедра української філології до Дня української писемності та мови:

 «До гарних людей пристанеш, одним з них станеш!» З нагоди святкування Дня української писемності та мови 6 та 13 листопада 2018 року студенти Хмельницького національного університету – театрали «Глорії» і першокурсники спеціальності «Філологія. Українська мова і література» взяли творчу участь у літературно-мистецьких презентаціях наукового і художнього доробку видатних літераторів України – Ніни Миколаївни Шмурікової-Гаврилюк і Миколи Михайловича Кульбовського.

Талановите студентство мало гарну можливість у святкових програмах разом із заслуженими артистами України, письменниками-лауреатами літературних премій, відомими краєзнавцями, журналістами, культурологами продемонструвати і свою сценічно-літературну майстерність.

Найбільш приємною і важливою подією для творчої молоді та їхніх наставників є публікація Миколи Михайловича Кульбовського «І Україна, бо в нас іншої нема…». У новій книзі «З подільського кореня» (літературно-публіцистичне видання) відомий журналіст-культуролог, письменник-новеліст, фольклорист описує свої враження від участі в культурно-просвітницьких проектах Хмельницького національного університету, кафедри української філології, наукової бібліотеки, літературного клубу «Роса», студентського літературного театру «Глорія» і дає високу оцінку результатам спільної творчої діяльності студентів, педагогів, бібліотекарів.

[Кульбовський М. М. З подільського кореня. Книга десята. – Хмельницький, видавець ФОП Цюпак А. А., 2018. – 188 с.]

6 листопада в Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтвам з нагоди 65-річного ювілею Ніни Миколаївни Шмурікової-Гаврилюк – відомої української письменниці, члена Національної спілки письменників України, голови Хмельницького об’єднання ВУТ «Просвіта», лауреата літературних премій імені Богдана Хмельницького, Микити Годованця, Тараса Шевченка відбувся творчий вечір «Я родом з листопаду…».

На офіційне запрошення Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради лауреат Хмельницького міського літературного фестивалю «Слово єднає», Відкритого фестивалю-конкурсу «AgroUniFest – 2018» студентський літературний театр «Глорія» ХНУ (керівник – Таїсія Коваль) мав велику честь презентувати театральну постановку «Лорілея» – сценічну інтерпретацію (уривку) однойменної унікальної віршованої п’єси Ніни Шмурікової-Гаврилюк.

Від імені залюблених в художній світ поетеси (українського філолога за фахом) Ніни Шмурікової-Гаврилюк творчих читачів глоріанці привітали славну письменницю з ювілеєм і натхненно побажали Лорілеї сучасної української літератури одвічної чарівної сили Фантазії та прометеївського вогню Слова!!!
«Душа сама співає…»

13 листопада Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека привітно і радісно зустрічала гостей подільського Літописця, шанованого в Україні та за її межами науковця і письменника Миколи Михайловича Кульбовського – члена Національної спілки журналістів України та Міжрегіональної спілки письменників України, лауреата літературно-мистецьких премій і конкурсів, музиканта, педагога, новеліста, публіциста, романіста, дитячого письменника, етнографа-фольклориста.

У святковий вінок привітань долучилися і творчі полотна театралів «Глорії» (голова Ради – Юлія Довганюк) та українських філологів групи ФУМ-18-1 (староста – Тетяна Охман, куратор – Марія Гавриш) – володарів гран-прі Фестивалю Українського патріотичного Слова кафедри української філології ХНУ.

Філологічний творчий колектив від імені завідувача кафедри української філології, доктора філологічних наук, професора Торчинського Михайла Миколайовича, викладачів-філологів, студентів, випускників спеціальності «Філологія. Українська мова і література» сердечно привітав Автора понад 750-ти статей-розвідок, «Веремії», «Подільської Шевченкіани», «Подільських мудринок» Миколу Михайловича Кульбовського зі світлим Днем народження і виходом у світ нових книг та щиро подякував за багаторічну і плідну співпрацю!!!

Многії та благії літа! З роси та джерельної води, наш Миколо Михайловичу! Мудрецю, беремо у приклад Вашу філософію щастя:
«Я щасливий, що Господь дав мені змогу виконати своє покликання. Душа моя – дитя Всесвіту, тому все, що є на землі доброго приймає і любить. А від злого з ненавистю одвертається. Молюся за тих, хто пустив моє Слово у свою Душу! Нехай з ними завжди буде Боже провидіння! Амінь!» .

Коваль Т. П., старший викладач кафедри української філології, керівник СЛТ «Глорія»
Гавриш М. М., доцент кафедри української філології, помічник керівника СЛТ «Глорія»
Довганюк Ю., магістрант спеціальності «Філологія. Українська мова і література», голова Ради СЛТ «Глорія»