Лекція Сергія Гальченка із циклу щорічних лекцій пам’яті Івана Огієнка.

Вже доброю традицією у закладах вищої освіти стало проведення гостьових лекцій. Цей вид діяльності сприяє налагодженню співробітництва між закладами та комунікації науковців, студентів та викладачів.

25 жовтня 2023 року в рамках V Всеукраїнської наукової конференції “Традиції Івана Огієнка у світлі вітчизняної науки” була проведена лекція відомого українського літературознавця, кандидата філологічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу рукописних фондів і текстології, заступника директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України на тему: “Я дивлюсь на майбутнє оптимістично. Кам’янець-Подільський період творчості П. Грунського – майбутнього гумориста Остапа Вишні (1919-1920).

Сергій Анастасійович ознайомив присутніх з маловідомим і недостатньо дослідженим періодом життя відомого письменника-гумориста. Закцентував увагу на тому, що у час перебування П. Грунського на подільській землі відбулося формування його поглядів на літературну творчість.

До цікавої та змістовної розмови долучилися студенти другого курсу спеціальностей “Середня освіта. Українська мова та література”, “Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова”, “Філологія. Українська мова та література” першого (бакалаврського) рівня навчання., а також студенти спеціальності “Середня освіта. Українська мова та література” другого (магістерського) рівня навчання. Також на лекції були присутні викладачі кафедри української філології – канд. філол. наук, доцент Приймак І. В. та канд. філол. наук, доцент Олійник Л. В.

Всі присутні мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати вичерпні відповіді, а також зробити змістовні висновки.

Такі зустрічі забезпечать нашим студентам можливість безпосереднього спілкування з фахівцями та отримання нових знань за допомогою інформаційних ресурсів.

Приймак І. В., доцент кафедри української філології