Російсько-українська війна триває далі, породжуючи час нового слова у поетичному світі. Сьогодні ми є свідками творення нової сторінки у вітчизняній літературі — виринають нові художні образи, поглиблюється екзистенційне наповнення творів. Загалом війна як радикальна та масштабна у своєму прояві подія робить виразним те, що за інших обставин перебуває у прихованому вигляді. Війна гостро й кардинально порушує проблему життя й смерті, цінності кожної миті буття.
У творах сучасних українських письменників події сьогодення звучать виразно й проникнуті глибоким болем, потужно чути мотиви ненависті до ворогів та пошани й вдячності до українських захисників.
У переддень річниці початку російського вторгнення на українські землі студенти гуманітарно-педагогічного факультету під керівництвом доцента кафедри Інни ПРИЙМАК організували й провели літературні читання “Поезія нескорених”, на яких звучали як вірші відомих майстрів слова, так і авторські поезії.
До уваги присутніх завідувач відділу абонементу Хмельницької обласної наукової бібліотеки Олена ГРИЦИШИНА зробила огляд нових поетичних збірок, у яких представлена воєнна тематика, також прозвучали вірші Сергія Жадана, написані під час війни 2022 року.
Також участь у літературних читаннях взяла науковий співробітник Хмельницького обласного літературного музею, бібліотекар, секретар Хмельницької обласної організації Національна спілка письменників України Альона РАДЕЦЬКА. Гостя прочитала свої поезії, у яких виразно окреслені почуття болю за загиблими, але водночас звучать вітаїстичні мотиви неминучої перемоги.
Сповненими глибокого хвилювання за долю країни, її майбутнього були слова завідувача кафедри української філології, доктора філологічних наук, професора Інна ЦАРАЛУНГА. Загалом, цілком зрозуміло, що війна увиразнює, загострює відчуття та усвідомлення.
Новий досвід прагне нового слова. Сучасна воєнна поезія – це коли стихія життя глибого проймає душу і відображається у промовистому, сильному образному слові.
Доцент кафедри української філології
Приймак І. В.