Мовні загадки, або Дещо з історії української мови

12 грудня 2023 року відбулася чергова зустріч Василя Денисюка, тепер уже доцента кафедри української філології Хмельницького національного університету, з учнями 10–11 класів Уманського ліцею № 3. Ключове запитання зустрічі: «Чому?»: чому ми так говоримо? Чому маємо числівник дев’яносто? Чому пишемо е в давальному відмінку особового займенника я? Чому ми уманці і хто такі уманчани?.. Історичні коментарі дали змогу учням зрозуміти сутність української мови, піднесли значущість професії вчителя української мови і літератури, її універсальність, енциклопедичність. Особливо це було помітно, коли Василь Денисюк спростував міф про слово «промінь» та його авторку, який шириться в мережі «Інтернет» з легкого язика Олександра Авраменка: учням була продемонстрований «Євхаристіріон» – українська пам’ятка 1632 року, де у присвяті астрономії засвідчено іменник «промінь». Усе це неабияк уплинуло на один з найголовніших виборів одинадцятикласників – на кого піти навчатися.