Мистецька година “Я мріяла, що в Україні мене почують”

4 квітня 2023 року викладачі кафедри української філології ХНУ та студенти груп ФУМ-22-1, СОУ-22-1, СОУА-22-1, СОУ-21-1 і СОУА-19-1 взяли участь у мистецькій годині “Я мріяла, що в Україні мене почують”, присвяченій 70-річчю від дня народження Квітки Цісик – американської співачки українського походження. Захід провела завідувачка сектора електронної бібліотеки Оксана Таланчук.

Оксана Таланчук розповіла про цікавий життєвий і творчий шлях Квітки Цісик: «Квітослава Цісик народилась у Нью-Йорку 04.04.1953 року в сім’ї емігрантів з України. Її батьки приїхали до США зі Львова, тікаючи від радянських репресій наприкінці 1940-х років».

«Завдяки батькам співачка увібрала життєздатні сили  двох культур – американської та української».

«Повне ім’я співачки – Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсі – поєднання перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk».

Студенти дізналися про визначну роль батька Володимира Олександровича Цісика – скрипаля-віртуоза, музичного діяча, педагога – у формуванні майбутньої співачки.

Цікаво було дізнатися і про особисте життя Квітки Цісик: підтримку і сприяння її таланту й популярності чоловіками – Джеком Кортнером (джазовий музикант, композитор-аранжувальник, продюсер) і Едвардом Раковічем (інженер звукозапису, спів продюсер останнього музичного альбому Квітки Цісик).

Студенти і викладачі насолоджувалися прослуховуванням пісень у виконанні талановитої співачки; мали змогу почути уривки з інтерв’ю Квітки Цісик і спогади сина Едварда-Володимира Раковіча.

«Квітка Цісик мала рідкісний тембр голосу – колоратурне сопрано, тож з легкістю експериментувала зі стилем – від джазу до класики. Крім того, Квітка Цісик володіла технікою, поширеною у карпатських селах – «білим голосом». Вона працювала з Майклом Джексоном, Вітні Г’юстон і була голосом компаній Ford та Coca-Cola».

«Її пісні здобули нагороди «Оскар», «Золотий Глобус» і були номіновані на «Греммі»».

Студенти погодилися, що для українців важливо вивчати музичну творчість Квітки Цісик, тому що вона свій успіх і непересічний талант використовувала для популяризації української культури у світі.

Найбільше наші серця зігрівають українськомовні пісні Квітки Цісик: “Два кольори”, “Я піду в далекі гори”, “Черемшина” тощо.

Щиро дякуємо працівникам Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету, зокрема пані Оксані ТАЛАНЧУК, за просвітницьку діяльність і співпрацю!