Обговорення ОПП “Філологія. Українська мова та література” (магістр) на засіданні кафедри української філології

06 лютого 2023 року відбулося засідання кафедри української філології ХНУ, присвячене обговоренню основних аспектів освітньо-професійної програми 035 “Філологія. Українська мова та література” другого (магістерського) рівня (програму розміщено за посиланням: https://khmnu.edu.ua/035-fum-m-op/).

Гарант проф. Михайло ТОРЧИНСЬКИЙ ознайомив викладачів кафедри з результатами опитування стейкхолдерів за ОПП “Філологія. Українська мова та література” (магістр), висвітлив зміст самооцінювання ОПП і проаналізував стан готовності до акредитації зазначеної освітньої програми.

Завідувач кафедри Інна ЦАРАЛУНГА наголосила на важливості анкетування здобувачів освіти, працедавців, інших стейкхолдерів для удосконалення процесу підготовки висококваліфікованих фахівців-філологів другого освітнього рівня, акцентувала на необхідності вчасно відображати результати опитувань різного спрямування на сайті кафедри (ознайомитись із ними пропонуємо за посиланням: https://ukr.khmnu.edu.ua/opytuvannya/).

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь в обговоренні основних напрямів покращення підготовки здобувачів вищої освіти за ОПП “Філологія. Українська мова та література” (магістр), зокрема, таких, як:

– активізація профорієнтаційної роботи з метою збільшення кількості студентів, які навчаються за ОПП «Філологія. Українська мова та література» другого (магістерського) рівня;

– динамічний професійний розвиток викладачів, які забезпечують освітній процес на ОПП, шляхом їх участі у програмах підвищення кваліфікації, стажуванні тощо;

– подальше залучення представників академічної спільноти, роботодавців, професіоналів-практиків, експертів галузі до організації та реалізації освітнього процесу за ОПП;

– розширення спектру питань для опитувань внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів щодо забезпечення якості освітньої діяльності;

– систематичне корегування та доповнення контенту освітніх компонентів програми з урахуванням наукових досягнень, сучасних практик, підвищення професійного рівня викладачів та результатів анкетування стейкхолдерів;

– широке впровадження неформальної освіти та розширення напрямів академічної мобільності учасників освітнього процесу;

– покращення матеріально-технічної бази, що використовується під час реалізації ОПП;

– продовження роботи з наповнення модульного середовища й формування навчально-методичного забезпечення ОПП;

– розміщення на сайті університету й на сторінці кафедри інформації про реалізацію ОПП “Філологія. Українська мова та література”, відомостей про оновлення її змісту.

Колектив кафедри української філології планує і надалі проводити аналіз освітньої діяльності з метою забезпечення якості вищої освіти, усіляко сприяти інтеграції університету до Європейського простору вищої освіти.

Інна ЦАРАЛУНГА, завідувач кафедри української філології