Онлайн-зустріч викладачів та студентів з Тетяною Олександрівною Мороз – молодшим науковим співробітником Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, випускницею кафедри української філології ХНУ

25 травня 2022 року з нагоди відзначення Дня філолога в Україні, який щороку в цей день святкують усі поціновувачі словесності, відбулася онлайн-зустріч викладачів кафедри української філології, студентів першого курсу спеціальностей «Середня освіта. Українська мова та літератур», «Середня освіта. Українська мова та література. Англійська мова», «Філологія. Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня з Тетяною Олександрівною Мороз – молодшим науковим співробітником Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, випускницею кафедри української філології ХНУ зі спеціальності «Філологія. Українська мова та література».

Відмінниця навчання, Т. О. Мороз із відзнакою закінчила бакалаврат та магістратуру у Хмельницькому національному університеті й сьогодні гідно представляє наш заклад вищої освіти в Національній академії наук України (м. Київ).

Спогади про студентські роки: зустрічі з українськими письменниками у дружньому колі
одногрупників і викладачів кафедри в бібліотеці ХНУ.

Спогади про студентські роки у ХНУ: захист магістерської роботи.

У контексті проведеного заходу важливо, що гостя є аспіранткою IV року навчання Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України; спеціальність – 035 Філологія (01.02.03 – слов’янські мови).

Зустріч пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері. Студенти зацікавлено слухали розповідь пані Тетяни про особливості наукової діяльності в галузі філології, зокрема про етапи підготовки й написання наукової роботи, джерела лінгвістичного дослідження і цінність писемних пам’яток для мовознавчих наукових студій, важливість активної співпраці з науковим керівником та послідовного оприлюднення результатів наукових розвідок на конференціях і в наукових часописах різних рівнів.

Чимало актуальних запитань, які поставили учасники заходу, стосувалися чинників мотивації наукової діяльності для успішної реалізації творчих задумів, виконання обов’язків аспіранта-філолога і дотримання сучасних вимог до написання дисертаційних робіт із мовознавства.

Увагу було акцентовано і на тематику та завдання дисертаційної праці Т.О. Мороз, а саме – обговорено структурно-граматичні аспекти вивчення мовних одиниць на загальнослов’янському мовному тлі.

Насамкінець співрозмовники обмінялися думками про можливості розвитку філологічного напряму в сучасних суспільно-історичних умовах.

Щиро дякуємо шановній гості за представлений досвід
успішної наукової та професійної діяльності!

Зичимо всім учасникам заходу натхненної наукової праці,
нових звершень у філологічній царині!

ВІТАЄМО ВСІХ ШАНУВАЛЬНИКІВ СЛОВЕСНОСТІ
З ДНЕМ ФІЛОЛОГА!!!