Ознайомлення філологів-магістрантів із досвідом масмедійної роботи

Згідно з освітньо-професійною програмою 035.01 «Філологія. Українська мова та література», магістр-філолог може працювати не лише в освітній, науковій галузях, але й у літературно-видавничій сфері, у засобах масової інформації, інтернет-маркетингу, фондах, спілках, фундаціях гуманітарного спрямування, у різних галузях, де потрібні послуги зі створення, аналізу, оцінювання текстів. Уміння працювати з текстами різних стилів та жанрів необхідне для формування компетентностей майбутніх філологів-україністів.

Тому актуальною і цікавою стала зустріч студентів групи ФУМм-21-1 із представницею хмельницьких масмедіа Несмєяновою Ольгою Василівною, яка 11 травня 2022 року взяла участь у лекції на тему «Лінгвістичний аналіз прозового тексту» в межах вивчення освітньої компоненти «Лінгвістика тексту» (викл. – проф. Інна Царалунга).

Маючи досвід журналістської, редакторської, кореспондентської роботи у провідних ЗМІ м. Хмельницького й інших регіонів, будучи менеджеркою з розвитку гуманітарного проєкту, Ольга Несмєянова поділилася цінними знаннями про особливості опрацювання текстових матеріалів.

Гостя розповіла про структурування і підготовку текстів для інтернет-видань та друкованих засобів масової інформації, імплементацію змін до українського правопису і застосування фемінітивів у медіаресурсах, наголосила на джерелах формування радіо- та телепередач різного спрямування, критеріях визначення фейкових матеріалів.

Журналістка зауважила про психологічну стійкість і готовність до висвітлення інформації різного емоційного впливу на читача в умовах боротьби українського народу із російськими загарбниками, належного відображення подій російсько-української війни.

Зацікавлені магістранти ставили запитання про специфіку роботи регіональних ЗМІ та вимоги працедавців масмедійної сфери Хмельниччини, ділилися враженнями про функціонування засобів масової інформації м. Хмельницького та області.

Насамкінець Ольга Несмєянова порекомендувала магістрантам не зупинятися на досягнутих у філологічній галузі успіхах, розвивати свої здібності, зокрема, уміння працювати з різними комп’ютерними програмами для підготовки текстів і супровідних зображень, поглиблювати знання іноземних мов, збагачувати естетичні смаки, відвідувати різноманітні тренінги для самовдосконалення, оскільки професія гуманітарного спрямування вимагає всебічної підготовки.

Щиро дякуємо стейкхолдерці за цікаве спілкування,
бажаємо миру, наснаги і розвитку всім учасникам зустрічі!

Завідувач кафедри української філології
Інна ЦАРАЛУНГА