Ознайомлення філологів-україністів із націоналістичною літературою

28 вересня у переддень знакових для українців свят — Дня заснування УПА, Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України — у  Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч-презентація видань націоналістичної літератури «Книгарні Бандерівців», у якій взяли участь головний редактор видання ОУН “Шлях Перемоги” Віктор Рог та новообраний Голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Олег Медуниця. Модератор заходу – директор Української Інформаційної Служби Олег Вітвіцький.

Патріотичний захід відвідали студентки-першокурсниці  освітньо-професійних програм “Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова” та “Філологія. Українська мова і література”, куратор доц. Марія Гавриш. Юні філологині ознайомились із  ідеями та догмами українського націоналізму, які взяла на озброєння легендарна Українська Повстанська Армія. Ці ідеї передаються із покоління в покоління і сьогодні мають стати основою патріотичного виховання сучасної молоді.

Спікери презентували як минулі, так і сучасні праці ідеологів українського націоналізму: твори Степана Бандери, Юрія Липи, Ярослава Стецька, Дмитра Донцова, Романа Бжеського, Юліана Вассияна, Віктора Рога та інших. Деякі праці представлені вперше після передруку з оригінальних видань.

Також на зустрічі говорили про актуальність минулих і сучасних заходів боротьби України з імперіалістичною москвою. В основі російської агресії ідеологія рашизму — химерне поєднання фашизму, комунізму та російського імперіалізму. Але в ідейній війні важливо, щоб російській ідеології протистояла не менш сильна українська ідея, яка мобілізуватиме українців на боротьбу, залучатиме підтримку союзників, визначатиме наше бачення світу після перемоги. Такою ідеєю є український націоналізм, який віддавна є способом збереження української ідентичності.

Український націоналізм — це світогляд, який передбачає існування української держави, що зберігає унікальну українську культуру, в міжнародній системі інших національних держав, кожна з яких має власну культурну унікальність. Його суть найкраще виражена у гаслі ОУН, яке вперше прозвучало ще у 1940 році: «Свобода народам! Свобода людині!». Актуальність українського націоналізму стала ще очевиднішою після початку війни з Росією. Історія свідчить про незламних борців, які воювали у безнадійних умовах, і надихає нинішніх героїв на подвиги, якими захоплюється світ.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

СЛАВА ЗСУ!

Гавриш М.М.,

к.філол.н., доцент