Реалізація стратегії інтернаціоналізації освіти через участь кафедри української філології у програмі STAFF MOBILITY FOR TRAINING Erasmus+ Університету Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка)

Триває активна міжнародна співпраця викладачів Хмельницького національного університету та Університету Ф. Палацького в Оломоуці, зокрема, 30 січня – 3 лютого 2023 року завідувач кафедри української філології Інна ЦАРАЛУНГА та доцент кафедри української філології Інна ПРИЙМАК пройшли стажування на секції україністики, кафедрі славістики чеського ЗВО.

Метаакадемічної мобільності– обмін досвідом із широкого кола знань теоретичних і методичних основ навчання української мови та української літератури в європейському контексті.

Задля налагодження академічного співробітництва й окреслення перспектив подальшої співпраці відбулася ділова зустріч із завідувачем Відділу міжнародних зв’язків Оломоуцького університету п. Івоною ВИГНАНКОВОЮ. Чимало теплих слів і щирих побажань успішної реалізації стратегії інтернаціоналізаціївисловили завідувач Відділу академічної мобільності Оломоуцького університету п. Володимира ЖЛУТІРЖОВА та координатор програм Еразмус+ Оломоуцького університету п. Петра СОЛДАНОВА.

Розвиткові українознавства в одному з провідних закладів вищої освіти у Чеській Республіці – Університеті Ф. Палацького – було присвячено зустрічі із завідувачем секції україністики п. Раданою МЕРЗОВОЮ та провідним фахівцем-україністом кафедри славістики п. Уляною ХОЛОД, а також зі здобувачами освіти.

Цікавим стало ознайомлення з матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу: комп’ютерною та лінгафонною аудиторіями, університетською бібліотекою тощо.

Приємно вразили комп’ютеризовані читальні зали бібліотеки Оломоуцького університету й просторі кабінети з каталогами видань різного спрямування. Зацікавлення відвідувачів викликала добірка сучасної української художньої та навчальної літератури.

Оригінальним підходом в організації самостійної роботи студентів вирізняється облаштування відпочинкових зон для читачів.

Загалом участь викладачів кафедри української філології у програмі академічної мобільності Оломоуцького університету сприяла формуванню нових технічних, інформаційних та методичних компетенцій, застосуванню передового досвіду організації навчального процесу та інноваційних технології у викладанні української мови та української літератури в європейському контексті.

Щиро дякуємо всім організаторам й учасникам проєкту Еразмус+ в Університеті Ф. Палацького та зичимо наснаги і професійних звершень!

Хмельницького національного університету