Сертифікати магістрантів-україністів про академічну доброчесність

Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus протягом уже тривалого часу є надійним помічником викладачів і лекторів, сприяючи їхній ефективній діяльності. Це, зокрема, засвідчено і при викладанні «Методології та організації наукової діяльності», яка є обов’язковою навчальною дисципліною для магістрантів-першокурсників спеціальності «Філологія. Українська мова та література». По-перше, проходження цього онлайн-курсу (кількість годин – 60, тобто 2 кредити ЄКТС) допомагає навчити слухачів застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві, а по-друге – підготувати студентів до написання наукових робіт, що, у свою чергу, передбачає ознайомлення з вимогами правил академічної доброчесності.

Зазначимо, що й раніше магістранти отримували сертифікати, однак цього року таке бажання виявили не лише студенти денної форми навчання (Гуменюк Яніна і Мосійчук Валентина), а й усі заочники (Бистрицька Яна, Вислободська Еліна, Киселиця Вікторія, Підкоритова Лариса, Фурман Юлія і Шабатура Анна). Усі вони успішно склали запік із цього предмету, адже, прослухавши курс «Prometheus», вони вже ознайомилися із сутністю поняття «академічна доброчесність» та дотриманням її стандартів у навчальній діяльності, аналізували основні порушення цих стандартів у науковій діяльності, характеризували особливості перевірки наукових робіт на дотримання їхніми авторами наявних вимог. Тому, написавши відповідні заяви на ім’я в. о. завідувача кафедри української філології А. М. Янчишина й отримавши від нього дозвіл, викладач курсу «Методологія та організація наукових досліджень» М. М. Торчинський в електронному журналі поставив оцінки за цю тему як різновид неформальної освіти, а як підсумок – і залік із цієї дисципліни.