Щиро вітаємо всіх зі святом – Днем української писемності та мови!

 Вже традиційним стало проведення кафедрою української філології і кафедрою слов’янської філології студентських мовно-літературних конкурсів та олімпіад з нагоди Дня української писемності та мови. Згідно з Указом Президента України від 1997 року, 9 листопада проголошене державним святом, встановленим на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

Тож для вшанування національної святині українського народу викладачі Хмельницького національного університету в онлайн-режимі організували низку заходів із використанням дистанційних технологій.

Зокрема, 26 жовтня 2021 року було проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, до участі в якому долучилися представники різних спеціальностей університету. Студентам було запропоновано виконати чотири практичні завдання: для філологів – одного рівня складності, для нефілологів – іншого, а також розроблено чітку систему оцінювання, за якою конкурсанти могли набрати максимум 50 балів.

28 жовтня 2021 року відбулася олімпіада з «Української мови (за професійним спрямуванням)» . Студенти нефілологічних спеціальностей університету виконували завдання практичного характеру: орфографічно-пунктуаційне коригування тексту, складання і редагування словосполучень, узгодження числівників з іменниками, вживання іншомовної лексики.

Того ж дня пройшла олімпіада із «Сучасної української мови» , до участі в якій було залучено студентів-філологів. Конкурсанти аналізували фонетичні явища, виконували морфемний і словотворчий розбір слів, проводили лексичний і морфологічний аналіз різних частин мови, будували схеми складного речення тощо.

2 листопада 2021 року відбувся І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, участь у якому взяли філологи (студенти, які навчаються на спеціальностях 035 Філологія та 014 Середня освіта за ОП «Українська мова і література», «Англійська мова і література», «Польська мова і література») та нефілологи.

Студентам-філологам було запропоноване завдання написати твір-роздум публіцистичного характеру «Україна очима Тараса Шевченка», у якому на прикладі будь-яких трьох творів Т. Шевченка необхідно було провести паралель між минулим і сучасним нашої держави; для студентів-нефілологів – уявити себе лектором, який має переконати студентів, що Тарас Шевченко – це геній, але водночас і жива людина, з її потребами, переконаннями, світосприйняттям.

4 листопада 2021 року було проведено олімпіаду з «Історії української літератури» . У заході взяли участь студенти спеціальності «Українська мова і література» та інших філологічних спеціальностей Хмельницького національного університету. До уваги конкурсантів запропоновано цікаві завдання з історії української літератури, що мали комплексний характер: охоплювали як знання теоретичного матеріалу, так і творчі вміння шанувальників української літератури.

За підсумками проведених конкурсів і олімпіад визначено й нагороджено переможців різних рівнів.

Щиро вітаємо всіх зі святом – Днем української писемності та мови!

Інформація
кафедри української філології та
кафедри слов’янської філології