Співробітництво з Департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради

Співпраця закладів вищої освіти зі стейкхолдерами – один із чинників ефективної підготовки майбутніх педагогів-філологів, адже сучасний стан освіти характеризується не лише особливостями діяльності освітніх закладів, а й специфікою взаємовідносин з установами й організаціями, які можуть задавати вектор її розвитку. Зокрема, провідним стейкхолдером кафедри української філології є профільний структурний підрозділ Хмельницької міської ради – Департамент освіти та науки.

У вересні 2022 року відбулася зустріч завідувача кафедри української філології, проф. Інни ЦАРАЛУНГИ та заступника декана гуманітарно-педагогічного факультету, доц. Інни ПРИЙМАК із в. о. директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольгою КШАНОВСЬКОЮ.

Особливу увагу було приділено співпраці за такими напрямами:

– аналіз освітньо-професійних програм кафедри з урахуванням актуальних стандартів вищої освіти та професійних стандартів;

– залучення стейкхолдерів до проведення гостьових лекцій;

– проведення практик в установах, що є потенційними для працевлаштування здобувачів вищої освіти;

– надання можливості підвищення кваліфікації та стажування науково-педагогічних працівників у відповідних підрозділах установ та ін.

«Середня освіта. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», «Філологія. Українська мова та література». У цьому контексті до важливих аспектів взаємодіяльності варто зарахувати можливість створювати спільні групи, комісії, залучати фахівців до проведення нарад, до підготовки пропозицій і документів задля вирішення актуальних завдань, повідомляти про результати спільної роботи в періодичних виданнях, наукових публікаціях, на семінарах, конференціях, відстежувати проблеми, з якими стикаються молоді фахівці з метою коригування змісту освітніх програм чи окремих освітніх компонентів, залучати до роботи в екзаменаційних комісіях провідних фахівців галузі для підсумкової оцінки якості підготовки фахівців.

За підсумками проведеної зустрічі було укладено Угоду про співпрацю Хмельницького національного університету і Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради (ознайомитись із текстом угоди пропонуємо за посиланням: https://ukr.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/12/departament-osvity-ta-nauky-hmelnyczkoyi-miskoyi-rady.pdf). Сторони співпрацюватимуть у виконанні спільних науково-дослідних робіт, обміні досвідом (проведення взаємних стажувань, семінарів, консультацій, тренінгів), організації підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, проведення практик для студентів, співорганізації міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових та науково-практичних заходів тощо.