2024 року виповнюється 100 років від дня смерті Франца Кафки, німецькомовного письменника-модерніста ХХ століття, більшість творів якого були опубліковані вже по смерті і принесли йому широке визнання завдяки унікальній здатності досліджувати глибини людської психіки. “Весь Кафка” – під такою назвою в бібліотеці відкрилася пересувна виставка плакатів, в основі якої – комікс-біографія Франца Кафки від австрійського художника Ніколаса Малера та виставкова концепція Літературного дому в Штутгарті.
Студенти кафедри української філології бакалаврського і магістерського рівнів навчання, які вивчають дисципліни «Істрія української літератури», «Історія зарубіжної літератури», «Українська література та європейський контекст» познайомилися з експозицією у день її відкриття.
Графічна біографія Кафки від Ніколаса Малера має схожий мінімалістичний стиль, власне, із стилем малювання самого письменника. Виставка «Весь Кафка» – це поєднання форматів: на плакатах – малюнки, текст німецькою мовою, а на маленьких табличках – цитати з його творів, щоденників, листів – українською.
Папушина Валентина Антонівна, доктор педагогічних наук, професор ХНУ розкрила сторінки та важливі факти з біографії письменника, що вплинули на його особистість та творчість.
Приймак Інна Володимирівна, заступник декана з навчально-виховної роботи ХНУ, кандидат філологічних наук, доцент зробила акцент на кафкіанських мотивах у творах українських письменників, зокрема, Миколи Хвильового найбільше, Василя Стефаника, Василя Стуса.
До уваги відвідувачів представлено 23 найновіші видання творів Кафки німецьких та українських видавництв з виставкової концепції Літературного дому в Штутгарті: романи, збірки листів та щоденників, німецькі дослідження про творчість Франца Кафки, оповідання для дітей та дорослих.
Художній світ Франца Кафки екстраординарний – похмурий, абсурдний, водночас комічний і це – світ людей і його погляд на цей світ. Але, незважаючи на все, у його творах є і гумор, і світло надії. Головне – уважно читати і міркувати.
Інна ПРИЙМАК, доцент кафедри української філології