УЧАСТЬ ФІЛОЛОГІВ У ЦИКЛІ ТЕЛЕПЕРЕДАЧ «МОВА ПРО МОВУ»

За незалежність України борються насамперед її Збройні сили, волонтери, лікарі, наші друзі за кордоном та всі, кому не байдужі такі поняття, як «воля», «демократія», «справедливість». Вагоме значення має і рідне слово, адже ми бачимо, до чого призвело ігнорування української мови насамперед на Сході й Півдні держави, що дало ворогові формальні підстави думати, що його тут чекають. Насправді це не так, і підтвердженням цих слів стало різке збільшення кількості тих, хто почав спілкуватися рідною мовою, хоча раніше використовував російську.

Звичайно, це нелегко, і таким людям потрібна допомога. Викладачі кафедри української філології 2022 року вже провели низку занять із тими, хто висловив бажання підвищити свій рівень володіння державною мовою. А навесні 2023 року ми долучилися до нового цікавого проєкту ТРК «Місто» – циклу телепередач «Мова про мову».

Високопрофесійно веде телепрограми позаторішня випускниця магістратури Хмельницького національного університету (спеціальність «Філологія. Українська мова та література») Аліна Косарева, яка ознайомлює глядачів із багатьма лінгвістичними нюансами, спрямованими на покращення грамотності, культури мови, стилістики тощо.

На прохання нашої випускниці взяти участь у програмі відгукнулися і філологи Хмельницького національного університету. Зокрема, професор кафедри української філології Михайло Торчинський записав низку матеріалів, які стосуються українського  мовленнєвого етикету (до прикладу, вітальних формул «Доброго ранку!», «Доброго дня!» та ін.), особливостей української мови, які роблять її однією з наймелодійніших у світі, а також функціонування форм кличного відмінка.

Також про таємниці нашої солов’їної розповідали доценти ХНУ Інна Горячок та Інна Приймак.

У перспективі – інформування глядачів про територіальні й соціальні діалекти української мови, її історію, походження імен, прізвищ, топонімів краю та багато іншого матеріалу, який, надіємося, зацікавить глядачів дуже змістовної і потрібної сьогоденню телевізійної програми «Мова про мову».