Участь студентів-філологів в ономастичному семінарі

11 травня 2021 року в рамках проєкту «Ономастичні зустрічі. Дослідження ономастики польсько-східнослов’янського прикордоння» було проведено міжуніверситетський ономастичний семінар, організований з ініціативи Варшавського університету, Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської і Люблінського католицького університету імені Яна Павла Другого. Прогнозується розгляд питань, пов’язаних із функціонуванням власних назв (передусім антропонімів і топонімів) на суміжних територіях.

Першою доповідачкою була доктор філологічних наук, професор Світлана Медвідь-Пахомова, яка тривалий час працювала в Ужгородському національному університеті, а зараз представляє Пряшівський університет (Словаччина).

Тема виступу Світлани Миколаївни – «Іменування українок у дзеркалі історичної антропонімії». На конкретних історичних документах, з багатьма прикладами було розказано про різні антропоформули, які використовувалися для ідентифікації жінок на українських землях.

Уважно слухали лектора як польські ономасти (Генріх Дуда, Маріуш Копер, Ірена Митнік, Фелікс Чижевськи), так і українські (Юрій Кохан, Наталя Колесник, Наталя і Михайло Торчинські, Леся Ящук та інші), які представляли заклади вищої освіти із Житомира, Львова, Хмельницького і Чернівців.

Узяли участь у семінарі і наші студенти-філологи, які якраз вивчають зараз українську ономастику. Це і другокурсниці групи ФУМ-19-01 Беспалько Сніжана, Ліщук Олександра, Мосійчук Валентина, Щербатюк Дарія, і четвертокурсниці групи СОУ-17-1 Венгер Анастасія, Кметь Анастасія, Крет Карина, Мартинів Христина, Набухотна Юлія і Яслик Анастасія.

Наступного тижня лекцію з теми «Чого нас вчать географічні назви на польсько-українському прикордонні?» прочитає Маріуш Копер, доктор наук, професор Люблінського католицького університету імені Яна Павла Другого.

Звичайно ж, плануємо узяти участь і в цьому, і в наступних семінарах, адже це унікальна можливість поспілкуватися зі світилами слов’янської ономастики і отримати від них цікаву інформацію про власні назви.

Інформація кафедри української філології