УСПІШНИЙ ЗАХИСТ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

7 листопада 2022 року магістри української філології успішно захистили переддипломну практику.

Завершальним етапом підготовки магістрів зазвичай є написання і захист кваліфікаційної (дипломної) роботи. Згідно з навчальним планом, перед цим передбачається проведення переддипломної практики, головна мета якої – сприяти успішній реалізації цього завдання. На засіданні кафедри української філології було вирішено зосередити увагу студентів на двох ключових моментах.

По-перше, оскільки магістранти отримують кваліфікацію і філолога, й викладача закладу вищої освіти, то виникає потреба у включенні до структури кваліфікаційної роботи завершального, методичного, розділу, для чого необхідно було провести педагогічний експеримент або принаймні розробити методичні поради щодо вивчення теми свого дослідження у вищій школі (додатково – і в середній). Насамперед базою для проведення цієї частини практики були студентські аудиторії Хмельницького національного університету.

По-друге, важливе значення має опис історії вивчення проблеми у вітчизняному й зарубіжному мовознавстві та оформлення списку використаної літератури (часто – окремо джерел) відповідно до нормативів наукового мовлення, що можна було зробити в читальних залах бібліотек і ХНУ, й інших бібліотечних закладів Хмельницького, і, звичайно ж, за допомогою Інтернету. Особлива увага при цьому зверталася на дотримання стандартів академічної доброчесності. Тішить, що й торік сертифікати про проходження онлайн-курсу «Академічна доброчесність» отримали студентки Байцурак Валерія та Губар Анастасія, і цього року їх мають Нейман Віта, Пустовіт Олександр і Якобчук Марина, а це свідчить про відповідальне ставлення здобувачів вищої освіти до такого важливого аспекту їхньої підготовки.

За тиждень до захисту студенти свої матеріали передали науковим керівникам, які перевірили їх і виставили попередні оцінки. 7 листопада 2022 року відбувся офіційний захист переддипломної практики, в якому взяли участь усі магістранти денної форми навчання й частина заочників.

Надзвичайно приємне враження залишили виступи Губар Анастасії, Максима Євина, Юлії Набухотної, Тетяни Храпак, Марії Шевчук, які засвідчили і високий рівень їхньої педагогічної майстерності, і навички оформлення результатів наукової діяльності, тому їхня практика була оцінена на «відмінно».

Зрештою, всі магістранти показали належний рівень фахової готовності, свідченням чого є лише оцінки «5» і «4», отримані ними за цей вид роботи. Є надія, що й захист кваліфікаційних робіт теж буде проведений так само успішно.

Інформація кафедри української філології