8 квітня 2022 року відбулася VI Міжнародна наукова конференція молодих вчених «O Ukrainie interdyczyplinarnie na uniwersytecie Wrocławskim», організована за ініціативи кафедри україністики Інституту слов’янської філософії та Студентського наукового кола україністів Вроцлавського університету. Програма наукового заходу охопила дослідження з лінгвістики, літературознавства, історії, політики, культури та освіти в Україні. Учасниками конференції стали україністи з Німеччини, Польщі, США, Угорщини, України.

Урочисте пленарне засідання модератор д-р Анна Урсуленко розпочала хвилиною мовчання за загиблими в російсько-українській війні.

Із коротким привітальним словом виступили: декан філологічного факультету Вроцлавського університету проф. Аркадій Левицький; керівник кафедри україністики проф. Пшемислав Южвікевич; Генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар; директор Інституту Слов’янської філології ВУ проф. Олег Белей, а також віце-президент фонду «Україна» Ігор Лісін та голова студентського наукового клубу українців ВУ Олександра Вибранець.

Надзвичайно цікавою була доповідь «“Харків, Харків, де твоє обличчя?”: український Харків учора, сьогодні, завтра» Софії Бутко, доцента кафедри української мови Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, у якій доповідачка розкрила своє бачення історії Харкова, чому радянська влада зробила його столицею, яка доля українського Харкова сьогодні й завтра.

У секції «Історія та культура України» було представлено низку доповідей з української гуманітаристики. Зокрема, Світлана Василик, магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», виступила з доповіддю «Тема М. Леонтовича і «Щедрика» в українській нумізматиці та філателії» (наук. керівник – к.філол.н., доц. Торчинська Н.М.). Дослідниця акцентувала увагу на проблемах вивчення, збереження й популяризації української нематеріальної культури засобами спеціальних історичних дисциплін і колекціонування.

Секція «Теорія і практика мовознавчих досліджень» була присвячена проблемам української мови. Анастасія Венгер, магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова та література», у доповіді «Українські міліті-псевдоніми» (наук. керівник – к.філол.н., доц. Янчишин А.М.) проаналізувала позивні українських військовослужбовців, які беруть участь у російсько-українській війні, встановила принципи, мотиви і способи номінації осіб.

Магістрантка 1 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова та література» Марія Шевчук представила доповідь на тему «Дипломатична лексика у „Словарі української мови” за ред. Бориса Грінченка» (наук. керівник – д.філол.н., проф. Царалунга І.Б.).

Учасники конференції «O Ukrainie interdyczyplinarnie na uniwersytecie Wrocławskim» висловили щиру вдячність організаторам за підтримку українства в час надзвичайно важких випробувань в умовах російсько-української війни.

Зичимо всьому українському народові козацької звитяги, а молодим вченим –натхнення на подальшу наукову діяльність, нових цікавих зустрічей під мирним небом!

Інформація кафедри слов’янської філології та кафедри української філології ХНУ