23-24 грудня 2022 року відбувся успішний захист кваліфікаційних робіт зі спеціальності 035 «Філологія. Українська мова та література» другого (магістерського) рівня освіти.
Захід проходив у змішаному форматі: аудиторно із застосуванням мультимедійного обладнання та в ресурсі ZOOM, що дало змогу всім магістрантам представити результати проведених досліджень.
У присутності членів Екзаменаційної комісії, наукових керівників, здобувачів освіти було заслухано доповіді студентів й обговорено важливі аспекти репрезентованих дипломних робіт, актуальна тематика яких пов’язана з проблемами української мови, історії української літератури та методик їх викладання у вищій школі. Замовниками означених наукових студій виступили освітні установи м. Хмельницького і Хмельницької області, Рівненської області, Львівської області та одна із громадських організацій міста Хмельницького.
Варто наголосити, що всі окреслені роботи успішно пройшли перевірку на наявність плагіату у програмах Unicheck і Anti-Plagiarism, тож при виконанні випускних наукових праць студенти послідовно дотрималися принципів академічної доброчесності на належному рівні.
Усі роботи мають творчий, новаторський характер, оформлені загалом грамотно, з дотриманням чинних стандартів наукового мовлення.
Аналіз виконаних досліджень, а також сам захист випускних робіт дає підстави стверджувати, що якість підготовки фахівців зі спеціальності «Філологія. Українська мова і література» відповідає кваліфікаційним вимогам. На особливе схвалення заслуговує вагома апробація результатів дослідження, виконання їх на замовлення освітніх установ регіону, стовідсотковий захист робіт із використанням мультимедійного обладнання.
У рамках заходу було відзначено успішну діяльність лідера спеціальностей кафедри української філології, Голову Ради СЛТ ГЛОРІЯ ХНУ Яніну ГУМЕНЮК. Зі щирим захопленням викладачі і студенти привітали дипломантку численних міжнародних і всеукраїнських конкурсів та побажали нових здобутків на освітянсько-науковій ниві.
Зичимо дорогим випускникам невичерпного професійного натхнення та успішної самореалізації у філологічній галузі, щоб і надалі утверджувати національну самобутність українства – мову, літературу, культуру – задля зміцнення української державності.
Інформація кафедри української філології