Викладачі кафедри української філології
ХНУ взяли участь в ХI Оломоуцькому симпозіумі україністів «УКРАЇНІСТИКА В НОВОМУ ТИСЯЧОЛІТТІ: ПРОБЛЕМИ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ І КУЛЬТУРИ», який відбувся 2 грудня 2022 року в Університеті Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка).

Співорганізаторами наукового заходу стали: Інститут української мови НАН України, Національний університет «Львівська політехніка», Чеська асоціація україністів.

Відкрив пленарне засіданнязавідувач кафедри славістики Філософського факультету Університету Ф. Палацького в Оломоуці проф. Зденєк Пехал, який звернувся до присутніх з вітальним словом, виразивши глибоку підтримку всьому українському народові у важкий час воєнного протистояння.

Актуальним темам сучасного життя українства були присвячені пленарні доповіді:

проф. Галини Сюти (Київ, Україна) «Лінгвософія опозиції «свій» – «чужий» в текстах періоду російсько-української війни»;

– доц. Ганни СИТАР (Донецьк, Україна – Прага, Чеська Республіка) «Все буде Україна! Про одну модель фразеологізованих речень»;

– проф. Лариси Горболіс (Суми, Україна) «Герой-захисник у творчості Бориса Гуменюка: етнопсихологічний аспект».

У секційних засіданнях наукове спілкування проходило за двома галузевими блоками.

Проф. Михайло Торчинський взяв участь у роботі лінгвістичного блоку, виступивши в секції «ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ЛЕКСИКОГРАФІЯ. ТЕОРІЯ НОМІНАЦІЇ» з доповіддю «Власні назви сузір᾽їв: словотвір і функціонування в українській мові».

Проф. Інна ЦАРАЛУНГА у мовознавчій секції «ФРАЗЕОЛОГІЯ. ФРАЗЕОГРАФІЯ. ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ МОВИ І МОВЛЕННЯ» схарактеризувала жанрову різноманітність церковнослов’янських пам’яток української редакції XIV – XV ст.

На засіданні секції «ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧА Й КУЛЬТУРОЗНАВЧА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДО ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ ТА ТВОРЧОГО СПАДКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ» (блок «Проблеми літератури та культури») доповіли: проф. Валентина Папушина з темою «Українська література як відображення неповторної культури народу»; доц. Інна Приймак – «Українська школа» в польській літературній спадщині».

На завершення учасники Симпозіуму подякували організаторам за підготовку і проведення наукового форуму з україністичних проблем, побажали перемоги, миру й світлого майбуття Україні й усьому українському народові, обговорили перспективи подальшої співпраці.

Інформація кафедри української філології