Вивчення іноземних мов викладачами кафедри в аспекті здійснення міжнародної академічної мобільності

Володіння іноземною мовою значно розширює межі міжнародної академічної мобільності: надає можливість учасникам освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в інших країнах, відкриває нові перспективи співпраці, оскільки дозволяє вирішувати актуальні проблеми та завдання з науковцями, фахівцями із різних держав.

Протягом 2021-2022 рр. викладачі кафедри Валентина ПАПУШИНА, Інна ЦАРАЛУНГА, Анатолій ЯНЧИШИН виявили активну позицію щодо вивчення іноземних мов і отримали сертифікати про рівень володіння іноземною мовою.

Доктор пед. наук, проф. Валентина ПАПУШИНА опанувала курс під назвою General English A1-C1 на платформі reallyenglish: «Мені імпонувала можливість вибрати навчальний рівень, а також різноманітність тем та вправ. Із метою опрацювання сучасних досягнень педагогічної і філологічної наук закордонними дослідниками, під час проходження курсу я розширила свій словниковий запас та вдосконалила мовні навички».

Сертифікат про володіння англійською мовою здобула доктор філол. наук, завідувач кафедри української філології, проф. Інна ЦАРАЛУНГА на основі іспиту з англійської мови за системою FCE CEFR(рівень В-2: Listening, Reading, Writing, Speaking, Grammar, Vocabulary) в авторизованому центрі зі складання міжнародних іспитів LangSkill у м. Дніпро: «Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою є важливим чинником подальшого професійного розвитку науково-педагогічних працівників ЗВО, тож входять до складу необхідних компонентів професіограми викладача вищої школи».

Кандидат філол. наук, доц. Анатолій ЯНЧИШИН підтвердив мовні компетенції рівня B-2 з польської мови як іноземної, зокрема, знання її усної та письмової форм, ефективне використання їх на практиці, склавши відповідний іспит у Вищій школі лінгвістичній м. Ченстохова (Республіка Польща).

Відповідальна за міжнародну діяльність
кафедри української філології