Виїзне заняття в Хмельницькому обласному літературному музеї

18 жовтня 2023 року студенти першого курсу гуманітарно-педагогічного факультету спеціальностей 014 Середня освіта та 035 Філологія відвідали Хмельницький обласний літературний музей у межах вивчення дисциплін «Сучасний літературний процес» та «Культурологія і основи наукової мови».

Студенти разом із гостями закладу змогли долучитися до презентації 2-го тому «Епістолярного материка» Віталія Петровича Мацька. Автор і укладач зібрання активно розповідав про особливості епістолярного жанру, порівнюючи його із сучасними способами обміну інформацією, думками, емоціями… Вказав на його переваги та специфіку. Крім того, автор коротко розповів і про зміст 1-шого тому, оскільки в ньому розміщено приватне та професійне листування Віталія Мацька з материковими українцями, а презентована книга – це зарубіжний, діаспорний епістолярій кінця ХХ – ХХІ ст.

Віталій Петрович із захватом розповідав про кожен лист, згадував і особисті приватні розмови з літературознавцями, письменниками, аби зміст листів був максимально зрозумілий. Читаючи фрагменти, автор детально коментував їх, оскільки пам’ятав кожну деталь та причини появи кореспонденції.

Наприкінці зустрічі письменник радо відповів на всі поставлені запитання та поділився зі студентами своєю збіркою.

Під час зустрічі студенти також познайомилися із сучасними подільськими письменниками:

Василем Івановичем Горбатюком – українським письменником, директором Хмельницького обласного літературного музею (з 1.03.2006 р. і до сьогодні), членом Національної спілки письменників України (від 1984 р.), відповідальним секретарем (2000—2006 рр.), а згодом головою Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (з 2010 по 2017 рр.);

Петром Івановичем Малішем – українським письменником, членом Національної спілки письменників України (від 2014 р.), головою Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (з квітня 2017 рр. і до сьогодні);

Віталієм Цезарійовичем Міхалевським – українським поетом, громадським діячем, кандидатом фізико-математичних наук (1997), доцентом кафедри комп`ютерних наук Хмельницького національного університету, членом Національної спілки журналістів України (з 2011 р.), членом Національної спілки письменників України (з 2014 р.).

У закладі студенти змогли також переглянути матеріали експозиції «Двадцятий вік, доба буремна» й помилуватися виставкою картин сучасних подільських художників-постмодерністів.

Щиро дякуємо за змістовну, інформативну зустріч, за теплий прийом і приємні враження письменникам та працівникам Хмельницького обласного літературного музею!

Дорогою додому студенти також ознайомилися з пам’ятками м. Хмельницького, дізналися про історії їх створення.

Доцент кафедри української філології

Любов ОЛІЙНИК