Виїзне заняття з дисципліни «Сучасний літературний процес»

9 листопада 2022 року студенти першого курсу гуманітарно-педагогічного факультету спеціальностей 014 Середня освіта та 035 Філологія у межах вивчення дисципліни «Сучасний літературний процес» відвідали Хмельницький обласний літературний музей.

У закладі студенти мали можливість ознайомитися з матеріалами експозиції «Двадцятий вік, доба буремна».

Директор музею, Василь Іванович Горбатюк, під час екскурсії розповів про письменників 20–50-их рр. ХХ ст., про творчість шістдесятників і сучасних авторів України, в тому числі і Хмельницької області.

Огляд цього часового відрізку здійснено задля того, щоби студенти зрозуміли, що сучасний літературний процес – частина великої історії нашого народу в літературних творах, які є синтезом політичної думки, соціального становища українців та творчих пошуків авторів. Крім того, сьогоднішня війна в Україні – це своєрідне продовження багатовікових утисків українського народу Московією.

Друга частина заняття проходила у дружній атмосфері спілкування з відомими подільськими письменниками сучасності:

Василем Івановичем Горбатюком – українським письменником, директором Хмельницького обласного літературного музею (з 1.03.2006 р. і до сьогодні), членом Національної спілки письменників України (від 1984 р.), відповідальним секретарем (2000 – 2006 рр.), а згодом головою Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (2010 – 2017 рр.);

Петром Івановичем Малішем – українським письменником, членом Національної спілки письменників України (від 2014 р.), головою Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України (з квітня 2017 рр. і до сьогодні);

Оленою Володимирівною Іськовою-Миклащук – українською поетесою, членкинею Національної спілки письменників України (від 2016 р.).

Усі письменники коротко описали власний творчий шлях: від перших проб пера і до визнання їхнього таланту читачами та колегами.

Зокрема П.І. Маліш розповів про специфіку роботи Національної спілки письменників України, описав процедуру прийняття нових членів, продемонстрував добірку книг, які вийшли друком упродовж останніх років: дитяча література, публіцистика, історична проза.

В.І. Горбатюк також представив нашій увазі частину своїх творів за останнє десятиліття, згадав про перші книги для дітей, про історичну та краєзнавчу прозу, про активну роботу з архівними документами тощо.

О.В. Іськова-Миклащук розповіла, що захоплення поезією в неї виникло ще в дитинстві, коли надихала краса рідного краю, а з початком АТО стало потребою душі, це її крик. Авторка прочитала кілька поезій, найбільше вразили дві з них:  «До скону» та «Лист з фронту». Вірші про АТО, про злободенне сьогодення, про біль, про віру… Ця тема для поетеси близька, адже її чоловік, у минулому учасник АТО, служить у лавах ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення .

На завершення зустрічі студенти поставили низку запитань письменникам, щоби дізнатися, де вони черпають натхнення, як виникає задум твору, коли наступає момент усвідомлення необхідності популяризації власної творчості та інші. Автори радо ділилися своїм досвідом та поцікавилися, чи немає серед студентів творців, запросивши їх до студії молодих талантів.

Щиро дякуємо за змістовну й цікаву зустріч, за теплий прийом і приємні враження письменникам та працівникам Хмельницького обласного літературного музею!

Любов ОЛІЙНИК,

доцент кафедри української філології