Ювілейна зустріч україністів у Вроцлавському університеті

З нагоди 20-річчя кафедри україністики Вроцлавського університету 18-19 листопада 2021 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Ukrainistyka Wrocławska: lingua, litterae, sermo», у якій взяла участь д. філол. н., професор, завідувач кафедри української філології Хмельницького національного університету Інна Царалунга.

Почесними патронами міжнародної наукової події стали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця та ректор Вроцлавського університету професор Przemysław Wiszewski. З вітальними промовами виступили представники дипломатичних установ: Радник Посольства України в Республіці Польща Віталій Білий та Генеральний консул України у Вроцлаві Юрій Токар, а також креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська.

Конференція об’єднала дослідників-українознавців із Німеччини, Польщі, Словаччини, України, Хорватії. До проблематики наукового форуму увійшли: актуальні питання граматики і лексики української мови; проблеми викладання української мови як іноземної та перекладознавства; питання національної ідентичності в українській літературі та репрезентації України й українців в іноземних літературах; експериментальні/ трансгресивні/ транскультурні стратегії української літератури; проблеми функціонування української літератури й культури в добу конвергентних медіа; питання викликів та перспектив сучасного літературознавства.

Завідувач кафедри україністики Інституту слов’янської філології, професор Przemysław Józwikiewicz висвітлив історію становлення українознавства у Вроцлавському університеті, який упродовж багатьох десятиліть є одним із важливих центрів україністики в Європі.

Проф. Інна Царалунга представила історико-мовні українознавчі студії, виступивши з доповіддю «Система відмінювання іменників в українських грамотах XIV – XV ст.: варіативність форм».

Робота науковців у секції «Історія і сучасність української мови» викликала жваве обговорення мовознавчих проблем. Її учасники привітали вроцлавських колег зі славним ювілеєм, подякували організаторам конференції за теплу й доброзичливу атмосферу спілкування, побажали всім невичерпного натхнення й невпинного розвитку в царині українознавства, нових креативних ідей та успішного втілення їх у реальність.

Учасників ювілейного наукового форуму було запрошено до публікації конференційних матеріалів у фаховому збірнику наукових праць «Slavica Wratislaviensia».

У заключній частині міжнародної конференції завідувач кафедри україністики, професор Przemysław Józwikiewicz виголосив намір організаторів зробити цей українознавчий захід періодичним, а також було висловлено щире сподівання учасників на подальшу взаємодію та обмін досвідом.

Інформація кафедри української філології
Хмельницького національного університету