Зустріч філологів зі стейкхолдерами

Наукова діяльність – один із основних складників фахової підготовки студентів закладів вищої освіти, адже атрибутами студентського життя є написання і захист курсових та дипломних робіт, участь в олімпіадах і конкурсах, здійснення публікацій у збірниках наукових праць, виступи на конференціях та семінарах. Безпосередньо до такої роботи українських філологів готують під час викладання двох навчальних дисциплін – «Теорії і практики філологічних досліджень» (третій курс бакалаврату) і «Методологія та організація наукових досліджень» (перший курс магістратури).

Одним із завдань цих предметів є підготовка до організації наукових досліджень там, де можуть працювати випускники – у школах, ліцеях, позашкільних закладах тощо. Тому актуальною була проведена 28 квітня 2022 року зустріч студентів із директоркою Новоушицького будинку дитячої творчості Надією Миколаївною Моспан та старшою науковою співробітницею Хмельницького обласного літературного музею Яною Валеріївною Янчишиною.

Спочатку викладачі окреслили коло завдань для студентів, які мали не лише сприйняти інформацію про різні форми роботи, які практикують працівники вказаних установ, а й визначити конкретні різновиди саме наукової діяльності і з’ясувати, яким чином підготуватися до їх проведення. Мабуть, саме тому слухачі були досить зосередженими.

Цікавою була розповідь Н. М. Моспан про різні напрями їхньої діяльності – художньо-естетичний, науково-технічний, військово-патріотичний та соціально-реабілітаційний, а особливо – презентація виробів членів гуртків, зроблених на досить високому рівні, адже чимало з них здобули відзнаки на обласному і всеукраїнському рівні, тому цей будинок дитячої творчості є одним із кращих у Хмельницькій області. Зацікавлення викликала й докладна інформація про підготовку та участь учнів у Малій академії наук, адже з таким видом роботи в майбутньому зіткнеться чи не кожен випускник нашої спеціальності.

Різноплановою є й наукова діяльність, яку проводять працівники літературного музею – науково-фондова, науково-експозиційна, науково-просвітницька і власне науково-дослідницька. На конкретних прикладах Я. В. Янчишина показала, скільки часу потрібно, щоб якась книжка чи фотографія стали частиною експозиції, розповідь про яку із задоволенням слухатимуть екскурсанти. Корисно було почути і про вагомість тих знань. які були отримані у Хмельницькому національному університеті, адже Яна Валеріївна –випускниця не лише нашої магістратури, а й аспірантури, і торік вона стала кандидатом філологічних наук.

Найближчим часом запланована зустріч наших студентів з аспірантами, які зараз завершують навчання в академічних інститутах НАН України і які поділяться своїм досвідом підготовки наукових робіт на рівні дисертацій.

Михайло Торчинський, професор кафедри української філології