Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу
(Г. Лейбніц)
Бібліотеки здавна слугували осередками книжності, грамотності, духовності, акумулювали весь досвід поколінь, гуртували провідних діячів культури, науки, освіти. Сьогодні бібліотечні установи виконують ряд важливих функцій: соціально-культурну, інформаційно-аналітичну, пізнавально-просвітницьку, комунікативну та ін., перелік яких розширюється з урахуванням інноваційних змін у сучасному світі глобальної інформатизації, суспільно-історичних подій, спричинених повномасштабним вторгненням російської федерації на терени України.
Центральна публічна бібліотека міста Хмельницького є головною ланкою Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади, що налічує 27 бібліотек-філій та 3 бібліотечні пункти.
26 грудня 2022 року відбулася робоча зустріч завідувача кафедри української філології, проф. Інни ЦАРАЛУНГИ з директором Центральної публічної бібліотеки м. Хмельницького Тамарою КОЗИЦЬКОЮ та заступником директора Центральної публічної бібліотеки Світланою СІНЬКОВОЮ.
Інна ЦАРАЛУНГА зазначила, що роль бібліотек у сучасних умовах організації освітнього процесу істотно зросла. Від можливостей вільного доступу студентів до бібліотечних послуг різного спрямування залежить якість знань здобувачів освіти бакалаврського та магістерського рівнів, ефективність підготовки майбутніх фахівців-філологів. Спільна участь у культурно-просвітницьких заходах сприятиме підвищенню культурного рівня, розвиткові творчих здібностей та ініціативи, організації культурного дозвілля студентів.
У ході зустрічі увага керівництва Хмельницької публічної бібліотеки була акцентована не лише на бібліотечних фондах, інформаційних ресурсах книгозбірні, але й на масових заходах, що проводяться в бібліотечній системі Хмельниччини: літературні читання, творчі зустрічі, майстер-класи, бібліотечні уроки та інші книжково-інформаційні активності. Цікавими для здобувачів вищої освіти, викладачів університету будуть численні традиційні та віртуальні книжкові виставки.
Усіх читачів запрошують також до клубів за інтересами, літературних студій, пізнавально-інформаційних центрів Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. У хабах цифрової освіти підвищують цифрову і медійну грамотність громадян. Зокрема, викладачі та студенти кафедри української філології ХНУ в жовтні 2022 року стали співорганізаторами науково-методичного семінару-тренінгу з медіаграмотності (докладніше див.: https://ukr.khmnu.edu.ua/naukovo-metodychnyj-seminar-trening-z-mediagramotnosti/).
Для подальшої конструктивної взаємодіяльності було підписано Угоду про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Центральною публічною бібліотекою міста Хмельницького (ознайомитись із текстом угоди пропонуємо за посиланням: https://ukr.khmnu.edu.ua/wp–content/uploads/sites/12/czentralna–publichna–biblioteka–czentralizovanoyi–bibliotechnoyi–systemy–hmelnyczkoyi–miskoyi–terytorialnoyi–gromady-.pdf)
Інформація кафедри української філології