«Грамотним не народився, а навчився»
Народна мудрість
7 вересня 2023 року студенти груп ФУМ-22-1, СОУ-22-1, СОУА-22-1 взяли участь у виховній годині «Грамотність як індикатор освіченості» з нагоди Міжнародного дня грамотності, що відзначається щорічно 8 вересня та має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості підвищення рівня грамотності населення. Захід під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології Оксани ЮЩИШИНОЇ провела магістрантка спеціальності «Філологія. Українська мова і література» Віта НЕЙМАН.
Студенти мали можливість не лише ознайомитися з думками відомих мовознавців та письменників про рівень грамотності українців, але й висловити свої міркування щодо цього питання під час дискусії «Що означає бути грамотним українцем?». Після активного обговорення майбутні філологи дійшли висновку, що грамотний українець водночас здобуває нові знання та дбає про чистоту мови.
Шлях до грамотності розпочинається з любові до рідної мови та з прагнення до досконалого володіння нею. Студентам було запропоновано взяти участь у мовно-інтелектуальному конкурсі «Найкращий знавець української мови», що містив цікаві вправи з фонетики, лексикології й фразеології, морфеміки і словотвору, граматики та культури мовлення.
Інтелектуальне змагання пройшло в доброзичливій, теплій атмосфері. За результатами конкурсу найкращим знавцем української мови стала студентка групи СОУА-22-1 Анастасія РОЗИМБОРСЬКА.
Висловлюємо щиру вдячність студентам за активну участь у виховній годині. Маємо надію, що кожен із них відчув свій рівень грамотності та отримав натхнення на здобуття нових знань.
Доцент кафедри української філології Оксана ЮЩИШИНА,
студентка групи ФУМм-22-1 Віта НЕЙМАН