ПІДСУМКИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2023 РОКУ

Підходить до завершення вступна кампанія 2023 року, що дає можливість підвести підсумки набору здобувачів освіти за різними освітніми рівнями. Цьогоріч у приймальній комісії від кафедри української філології успішно працювали проф. М.М. Торчинський і доц. А.М. Янчишин.

Для здобуття першого освітнього рівня за освітньо-професійними програмами кафедри української філології подали документи 25 осіб: 8 осіб на ОПП «Середня освіта. Українська мова і література» денної форми навчання, 6 осіб на ОПП «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова» денної форми навчання, 10 осіб на ОПП «Філологія. Українська мова та література» денної форми навчання та 1 студентка на заочну форму навчання за цією спеціальністю.

На навчання в магістратуру подавали заяви 19 студентів, вступили на спеціальність «Філологія. Українська мова та література» 4 магістранти на денну форму і 3 – на заочну (ще дві подали заяви на вступ пізніше); на спеціальність «Середня освіта. Українська мова і література» на денну форму навчання вступили 5 магістрантів, а на заочну – 1. Як бачимо, явної переваги не отримала жодна освітня програма.

Зокрема, представник у приймальній комісії від кафедри української філології проф. Михайло ТОРЧИНСЬКИЙ підсумовує: «Цьогорічна приймальна кампанія засвідчила різке зниження попиту на спеціальності напряму «Середня освіта», через що «постраждали» наші  спеціальності «Українська мова» та «Українська мова і література. Англійська мова». Водночас , як не дивно, «відродилася» «Філологія», завдяки чому в основному і відбувся приріст набору на перший курс.

Дивує незрозуміла поведінка й абітурієнтів, які ставлять до нас перший пріоритет, проходять на бюджетну форму навчання, але ідуть навчатися на контракт в інший ЗВО або на іншу спеціальність у ХНУ, а також батьків, які відправляють своїх дітей, наприклад, у Львів, де дорожчий контракт, далека відстань, а не йдуть у Хмельницький, до якого із Старокостянтинова менш ніж 50 км».

Як вважає представник у приймальній комісії від кафедри української філології доц. Анатолій ЯНЧИШИН: «Спрацювали різноаспектні підходи до організації та проведення профорієнтаційної роботи. Зокрема, це:

– Подільські філологічні читання, у яких взяли участь чимало школярів м. Хмельницького,

– робота викладачів кафедри у рамках Малої академії наук,

– виховні заходи міського та обласного рівнів,

– активне обговорення НПП кафедри проблем української мови та літератури  у медіа,

– потужна співпраця зі стейкхолдерами різних рівнів;

– публікаційна активність викладачів кафедри».

Варто ще активніше працювати зі школами, проводити дні відчинених дверей, на чільне місце поставити індивідуальну роботу, адже ті студенти, які в нас навчалися, швидше всього, запросять у ХНУ і своїх родичів та знайомих. Схвальні відгуки про освітній процес та позитивний імідж університетської спільноти стануть важливим чинником вдалої вступної кампанії наступних років.

Щиро дякуємо усім, хто обирає українську філологію!

Інформація кафедри української філології