ЗА ЛАШТУНКАМИ ТЕАТРУ

Вивчаючи дисципліну “Історія української літератури”, студенти-філологи знайомляться зі специфікою розвитку драматургії в національному мистецькому процесі, становленням та розвитком театру. Звичайно, під час лекційних та практичних занять ми більше уваги приділяємо літературознавчому аналізу драматичних творів. Однак вагому роль у житті драматичних жанрів відіграє сценічна постановка.

Тому досить цікавою та змістовною для студентів другого та третього курсів спеціальностей “Середня освіта. Українська мова та література”, “Середня освіта. Українська мова та література” (англійська мова)”,“Філологія. Українська мова та література” була екскурсія до Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.

Театр – це не тільки фасад, вистави та люди, які створюють це дивовижне мистецтво. У ньому є чимало комунікацій, що сховані від очей публіки, але ж без цього нормально функціювати неможливо. 

Під час екскурсії ми зазирнули в усі куточки театру! Розпочали  з фойє із масивними колонами, дзеркалом на всю стіну та з гардероба, побували у гримерках, глядацькому залі, побачили екрани-декорації, багатофункціональні куліси, роздивлялися пульт для звукорежисера, виробничі цехи, зазирнули в оркестрову яму.Також мали унікальну можливість оглянути велику та малу сцени, познайомитися із акторським складом і репертуаром театру.

Сподіваємося, що наші відвідини Храму Мельпомени будуть продовжуватися і надалі.

Дякуємо адміністрації Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького за унікальну можливість долучитися до споглядання творчого процесу в царині драматургії.

Приймак І. В.. к.філол.н.,

доцент кафедри української філології