Педагогічна практика у ЗВО

Обов’язковим компонентом програми підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» є практика, що поєднує навчання магістранта в університеті з його майбутньою професійною діяльністю. Це засвідчено і в «Положенні про практичну підготовку здобувачів вищої освіти у Хмельницькому національному університеті», ухваленому (з доповненнями) рішенням вченої ради ХНУ 29 червня 2023 року (протокол № 14): «Практична підготовка студентів та аспірантів Університету усіх форм навчання … є невід’ємною складовою освітньо-професійної / освітньо-наукової програми підготовки фахівців … і спрямована на закріплення теоретичних знань, набуття й удосконалення загальних та фахових компетентностей та практичних навичок відповідно до вимог стандарту вищої освіти з певної спеціальності для різних рівнів вищої освіти та форм навчання (денна, заочна, дистанційна), а також збору фактичного матеріалу для виконання курсових і кваліфікаційних робіт».

16 жовтня 2023 року в онлайн-форматі відбувся «Захист педагогічної практики здобувачів спеціальності 035.01 “Філологія. Українська мова та література” другого (магістерського) рівня освіти». Учасниками заходу стали викладачі кафедри української філології, кафедри слов’янської філології та студенти Хмельницького національного університету.

Метою безпосередньо педагогічної практики «… є поглиблення і вдосконалення компетентностей та практичних навичок з організації навчального і виховного процесу в реальних умовах закладу вищої освіти; освоєння теорії і методики викладацької діяльності, зокрема, підготовки і проведення занять; організації самостійної та індивідуальної роботи здобувачів вищої освіти; засвоєння основ організаційного і навчально-методичного забезпечення освітнього процесу у закладах вищої освіти».

Керівник педагогічної практики від навчального закладу Інна Горячок звернулася до всіх присутніх із вітальною промовою, наголосила на важливості цього заключного етапу практичної підготовки майбутніх викладачів.

Під час захисту звітних презентацій магістранти продемонстрували високий рівень знань, умінь і навичок, належне оволодіння майбутньою професією, повідомили про свої враження від практики.

Викладачі-керівники педагогічної практики поставили запитання, висловили поради для покращення педагогічної майстерності, належно оцінили вміння синтезувати студентами здобуті теоретичні знання.

Усі студенти успішно впоралися із поставленими завданнями, про що свідчать позитивні характеристики керівників, оформлена документація та оцінки за захист педагогічної практики, який відбувся у дружній атмосфері співпраці.

Вітаємо студентів з успішним захистом педагогічної практики та бажаємо подальших успіхів, нових філологічних висот, творчого натхнення, продовження викладацької професії в майбутньому.

Інформація кафедри української філології