Ще зовсім недавно, 31 жовтня, подаючи онлайн-заявку, ми вже рахували дні до початку нашої академічної мобільності, адже мріяли про неї ще рік тому. Починаючи з лютого 2024 року ми мали чудову нагоду навчатися в Університеті Ф. Палацького в Оломоуці, Чеська Республіка за програмою академічної мобільності Еразмус +. Прибувши в місто Оломоуц (Чехія), ми у перший навчальний день зустрілися з координаторкою Барборою Кольчавовою та керівницею проєктів Erasmus+ на секції україністики Уляною Холодовою. Відзначу, що нас прийняли чудово, а на згадку ми подарували нашим координаторкам сувенірні цукерки з України.
Протягом чотирьох місяців навчання на секції україністики ми мали дуже цікаві заняття таких дисциплін: «Українські реалії», «Українські фільми», «Фонетика і фонологія», «Лексикологія», «Українська драма», «Польська мова як іноземна» / «Англійська мова як іноземна», «Мовні розмовні вправи», а також брати активну участь у житті університету.
До прикладу, на початку лютого разом з іншими українськими студентами ми організували Національну презентацію України для іноземних студентів, які приїхали також за програмою Erasmus+.
А 24 лютого ми взяли участь у Благодійній акції на підтримку України, яка відбувалась через річницю початку повномасштабної російсько-української війни.
У квітні ми мали змогу в межах академічної мобільності Erasmus+ відвідати столицю Чехії – Прагу та відоме курортне місто – Карлові Вари, де ми отримали масу позитивних емоцій та натхнення.
У травні до нас завітали на гостьові лекції відомі професори-україністи з Івано-Франківська та Вроцлава. Найцікавішою для нас стала зустріч з професором, літературознавцем та критиком Ігорем Козликом.
Але найбільше нас сподабалась дисципліна “Українська драматургія”, творчим заліком з якого була вистава за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”. Я завжди мріяла повністю зіграти в цій драмі, і моя мрія здійснилась, за що я безмежно вдячна викладачам секції україністики, зокрема Уляні ХОЛОДОВІЙ та Радані МЕРЗОВІЙ.
Дякуємо за цю престижну та неймовірну мобільність відділу міжнародних зв’язків ХНУ, нашим викладачкам Інні ПРИЙМАК та Інні ЦАРАЛУНЗІ та відділу міжнародних зв’язків Університету Палацького, особливо Барборі КОЛЬЧАВОВІЙ й Уляні ХОЛОДОВІЙ.
Усе колись закінчується в нашому житті, і стає сумно, коли ми не можемо продовжити далі щось прекрасне. Щось, від чого затамовуєш подих, бо знаєш, що отримуєш від цього таке натхнення і запал, якого ще не мала в житті… Але коли закінчується одна історія життя – далі починається інша, не менш цікава та захоплива.
Студентка групи СОУм-23 Д. Чепель та групи ФУМм-23 Я. Гуменюк