НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО ЛЬВОВА

У кінці жовтня студенти академічних груп СОУ-22-1, СОУА-22-1, ФУМ-22-1 з куратором, кандидатом філологічних наук Оксаною ЮЩИШИНОЮ та випускницею Хмельницького національного університету, кандидатом філологічних наук Наталією ГРИГОРУК здійснили мандрівку до Львова, де відкрили для себе культурну спадщину та історію цього величного міста.

Львів зустрів туристів теплою погодою і чарівною атмосферою. Під час подорожі студенти відвідали океанаріум: різноманіття рибок подарувало неймовірні емоції, зарядило позитивом.

Справжньою родзинкою подорожі була екскурсія до Палацу Потоцьких – однієї з найвизначніших пам’яток архітектури кінця ХІХ ст. в Україні: у студентів залишилося безліч вражень від його величної архітектури.

Бірюзовий салон, усі стіни і стеля якого вкриті декором з атрибутами мисливства, рибальства й дарів природи.

Вітальний салон із виходом на терасу, з вишуканим поєднанням боазері кольору старої слонової кістки, білосніжного декору і золотистих шовкових шпалер.

Музичний або Червоний салон із каміном з білого каррарського мармуру, мідними накладними прикрасами і надзвичайно багатою неокласичною золоченою ліпниною.

Перший поверх полацу був призначений для прийому гостей, другий і третій – житлові. Тому саме на першому поверсі вражає багата ліанина, позолота, каміни, мармур, дзеркала тощо.

Інтер’єри салонів, наповнені меблевими гарнітурами і предметами декоративно-ужиткового мистецтва, відтворюють атмосферу палацу кінця ХІХ – початку ХХ ст. й дають наочне уявлення про стиль і спосіб життя галицької аристократії.

На другому поверсі у Палаці Потоцьких розміщено картини Марії Приймаченко. Студенти були вражені високим рівнем мистецької майстерності художниці, оригінальністю виконання.

Метою подорожі було відвідання Дому Франка – осередку національної культури – у мальовничому, затишному куточку Львова, на Софіївці – околиці Стрийського парку.

Це родинна вілла Франків, де дбайливо відтворено життєвий світ письменника-мислителя, який провів тут останні 14 років свого земного шляху. Будинок спроєктувала дружина письменника Ольга Хоружинська.

У цьому будинку розміщена меморіальна експозиція, де представлено побут, особисті речі Франка та його родини, відтворено особливу атмосферу, у якій жив і працював Каменяр.

Увечері, хто бажав, відвідав оперу «Запорожуць за Дунаєм» у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Також у студентів і викладачів був час для прогулянки старовинними вулицями Львова.

До зустрічі, Львове – культурна столице України!

Інформація кафедри української філології