Талант-шоу першокурсників-україністів ХНУ – 2023!

Культурно-творчою традицією та компонентом виховної роботи кафедри української філології є знайомство-зустріч з першокурсниками спеціальностей «Філологія. Українська мова та література», «Середня освіта. Українська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова» Хмельницького національного університету у форматі культурно-освітнього івенту «Талант-шоу першокурсників-україністів ХНУ». 

Автором педагогічної технології і керівником культурно-освітнього проєкту творчої самореалізації студентської молоді є викладач і відповідальна за виховну роботу кафедри української філології Таїсія Коваль. 

Цьогоріч 14 вересня до організації і проведення дозвіллєво-виховного заходу долучилися студенти академічних груп ФУМ-23, СОУ-23, СОУА-23 на чолі з куратором-наставником, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри української філології Марією Гавриш та успішна магістрантка-практикантка групи ФУМмз-22-1 Інна Яцик.

«Талант-шоу першокурсників-україністів ХНУ – 2023!» проведено на базі наукової бібліотеки університету у співпраці з відповідальною за культурно-просвітницьку роботу НБ ХНУ Антоніною Гогільчиною. Для підтримки творчого проекту і сприяння пізнавальній діяльності студентів-україністів у читальному залі презентовано книжкові виставки «Єднаймо душі словом Кобзаря» та «З Україною в серці».

Творчу зустріч з першокурсниками-україністами було розпочато вшануванням світлої пам`яті загиблих унаслідок збройної агресії російської федерації проти Української Держави.

Таїсія Коваль ознайомила студентську молодь з історією Хмельницького національного університету і традиціями кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету; а також запропонувала першокурсникам створити оригінальний орнамент вишивки для колективного вишивання впродовж першого курсу. Марія Гавриш зацікавила першокурсників з`ясуванням сутності понять «талант особистості» і «філологічний талант »; наставниця академічних груп подарувала студентам полотно, нитки і голки для втілення їхнього художньо-декоративного задуму.

У рамках проходження педагогічної практики творча магістрантка Інна Яцик інноваційно зорганізувала студентську молодь до самопрезентації своїх талантів і захоплень. У вступному слові практикантки було описано шляхи розвитку особистісного творчого потенціалу: 

Моє студентське життя було бентежно-радісним! Я щиро люблю свою Alma Mater, в якій здобула якісну економічну освіту, розвинула свої багатогранні таланти: майстер спорту з гандболу, зокрема, грала у вищій лізі за рідний університет; артистка університетської команди КВК «Стильний вітер», брала участь у фестивалях гумору; грала на фортепіано і гітарі. Навчатися у магістратурі за спеціальністю «Філологія. Українська мова і література» було моєю мрією і свідомим вибором після збройного вторгнення рф в рідну Україну, в моє місто Дніпро. 

Щаслива, що маю можливість вдосконалювати національномовну особистість, бути компетентною у володінні державною українською мовою в різних сферах діяльності. Наприклад, як активний блогер у соцмережі «Інстаграм», пишу дописи і спілкуюся з 40-тисячною аудиторією читачів тільки українською літературною мовою. 

У програмі Талант-шоу майстерне володіння Живим українським словом продемонструвала ведуча заходу Анна Романенко (гр. ФУМ-23), а мистецтво вловити щасливий момент у ролі кінооператора – Софія Яворська (гр. СОУА-23). Прозвучали шедеври української культури, зокрема поезії – у блискучому виконанні Анни Матус (гр. СОУ-23), Олександри Ткаченко (гр. СОУА-23), Андрія Томусяка (гр. СОУА-23), Ксенії Погор (гр. ФУМ-23), Діани Харіної (гр. ФУМ-23), Юлії Шлапак (гр. ФУМ-23); пісні – Ольги Бойчук (гр. ФУМ-23); музики – Олександри Бялковської (гр. СОУА-23), Анастасії Кузін (гр. ФУМ-23), Анни Романенко (гр. ФУМ-23). Неначе ожили картини діамантового розпису та вишивки з бісеру, оригінально і витончено створені Меланією Шикерею (гр. СОУ-23) і Лесею Квятківською (гр. СОУА-23).

Як співорганізатор культурно-освітнього заходу, Інна Яцик проаналізувала свій педагогічний досвід:

Враження від заходу у мене зворушливі. Приємно вразила творча атмосфера, матеріально-технічне забезпечення заходу: просторий читальний зал, унікальні книжкові виставки, професійні мікрофони, проєктор. І найважливіше – Державний Прапор України, наш національний символ-оберіг.

  Студенти-першокурсники яскраво продемонстрували свої таланти: декламували вірші Т.Шевченка, П.Тичини, Л.Костенко; показували відео зі своєю філігранною грою на фортепіано і на баяні. Ми почули ніжний калиновий спів дівчини, побачили патріотичний танець ляльок-мотанок учасниці Театру моди, родом з окупованої Херсонської області. Захопилися дивовижними роботами майстринь з діамантової вишивки. 

Щиро вдячна керівникові педагогічної практики Марії Гавриш і педагогові-наставнику Таїсії Коваль за ознайомлення з новітніми культурно-освітніми технологіями виховної роботи і дозвіллєвої діяльності та за мій особистісний творчий досвід їхнього впровадження у культурно-освітній простір Хмельницького національного університету. 

У мене залишилися надзвичайно теплі і хвилюючі спогади від дня зустрічі з багатогранними талантами першокурсників, майбутніх знавців української філології та інноваційної педагогіки! Бажаю мирних успіхів студентам, процвітання нашій кафедрі та університетові! Слава Україні!

Талант-шоу першокурсників-україністів ХНУ – 2023 було ейфоричним, про що засвідчили унікальні творчі номери і блискучі імпровізації першокурсників-україністів! Радісно, що один одному учасники дійства зробили сюрпризи: цукерки «Дніпро» від талановитої магістрантки та цукерки «Все буде Україна» від першокурсників-талантів! Та медоносні груші золотої Осені від храму Книги – наукової бібліотеки ХНУ!

Безперечно, Україна має таланти!

І ми, педагоги, щасливі, що найдивовижніші українці-таланти обрали славний Хмельницький національний університет і майбутню професію – українську філологію!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! СЛАВА ЗСУ!

Таїсія Коваль, викладач, відповідальна за виховну роботу
кафедри української філології
Марія Гавриш, доцент кафедри української філології,
кураторка академічних груп
Інна Яцик, магістрантка академічної групи ФУМмз-22