День словʼянської писемності та культури відзначають щороку 24 травня. Це свято приурочене вшануванню пам’яті солунських братів-просвітителів Кирила та Мефодія. Філологи, знавці мов, перекладачі, вони працювали над створенням слов’янських абеток, над перекладами зі старогрецької на старослов’янську мову, створювали книги, організовували церковні школи, що стало передумовою започаткування слов’янських літературних мов і книжної справи.
24 травня 2023 року з нагоди цього знаменного свята славістів відбулося засідання українсько-чеського круглого столу. У міжнародній онлайн-зустрічі взяли участь науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти кафедри української філології Хмельницького національного університету та представники викладацької і студентської спільноти кафедри славістики Університету Ф. Палацького в Оломоуці (Чеська Республіка).
Завідувач кафедри проф. Інна ЦАРАЛУНГА привітала усіх присутніх з величною датою, радо представила учасників зібрання та надала слово викладачам партнерського закладу освіти і науки в Чехії – доктору філософії Уляні ХОЛОД та професору Аллі АРХАНГЕЛЬСЬКІЙ.
Проф. секції україністики, кафедри славістики Алла АРХАНГЕЛЬСЬКА висловила щиру підтримку українському народові у складний суспільно-історичний період, ознайомила з історією становлення та розвитку українознавства в одному з найдавніших університетів Чехії – Оломоуцькому університеті.
Цікавими й захопливими стали розповіді студенток ХНУ Марії ПЕТРИЧУК (ФУМ-20) та Софії ГЛАДКОЇ (СОУА-20), які перебувають на стажуванні в Університеті Ф. Палацького за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+.
За допомогою презентації філологині ознайомили учасників круглого столу зі змістом та особливостями набуття цінного досвіду міжнародної освітньої діяльності, висловили слова глибокої подяки викладачам українського та чеського ЗВО за надану можливість закордонного стажування.
Вагомі настанови студенткам-україністкам були висловлені викладачами кафедри української філології . Доц. Приймак І.В. акцентувала на важливості подальшого запровадження отриманих знань, умінь і навичок, здобутих в університеті Європейського Союзу, у майбутньому професійному становленні.
Зустріч пройшла в теплій, доброзичливій атмосфері. Студенти-першокурсники виявили зацікавленість проблемами україністики в контексті слов’янознавчих дисциплін. Проведення різнопланових міжнародних заходів за участі чеських колег стало гарною традицією кафедри української філології й надалі розширюватиме освітньо-наукові перспективи з інтернаціоналізації її діяльності.
Інформація кафедри української філології